Sosyal medya devi Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, kişisel hesabı üzerinden yeni bir soru-cevap etkinliği düzenledi. Hikayeleri aracılığıyla takipçilerinin merak ettiği soruları yanıtlayan yönetici, şirketin 2020 hedeflerinden de kısaca bahsetti. 

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, kişisel hesabı üzerinden takipçileri tarafından merak edilen soruları yanıtladığı bir soru-cevap etkinliği düzenledi. Hikayeleri üzerinden pek çok soruya yanıt veren Mosseri, şirketin yeni yıl planlarından da bahsetti. Sosyal medya devi yöneticisi, bir takipçisinin platformun 2020 önceliklerini sorduğu sorusuna verdiği yanıtta, hala yeni yıl hedefleri üzerinde çalıştıklarını ve bu hedeflerden en önemlilerinin kullanıcı refahı, ABD seçimleri, veri gizliliği, hikaye ve mesajlaşma özellikleriyle ilgili yapılan geliştirmeler ve sektörde başarılı olmak için ortaya koyacakları yeni iddialar olduğunu söyledi.

Verdiği yanıtlarda şirketin karşılaştığı en büyük zorluğun rekabet olduğunu açıklayan Mosseri, en büyük sorumluluklarının ise Instagram kullanıcılarının refahı olduğunu belirtti. Sosyal medya yöneticisi, bir başka soruya verdiği yanıtta da şirketin asıl amacının kullanıcıları sevdikleri insanlar ve unsurlarla buluşturmak olduğunu ifade etti. 2019 yılındaki favori filminin Bong Joon-Ho imzalı ve “Parazit” isimli Güney Kore filmi olduğunu söyleyen CEO’ya takipçilerinden biri tarafından soruları bir halkla ilişkiler kampanyasına dayanarak mı seçtiği sorulduğunda ise Mosseri, soruları elekten geçirerek seçtiğini ve Instagram’da çalışıyor olmasaydı yanıtlanmasını isteyeceği türden birkaç iyi soru bulmaya çalıştığını bildirdi.

adam mosseri ile ilgili görsel sonucu

MosseriTwitter ve Instagram arasında bir çeşit kıyaslama yapılması istenen bir soruya ise bunun hedef kitleye göre değişiklik göstereceği yanıtını verdi ve gazetecilere ulaşmak istiyorsa Twitter’ı, platforma ilgisi olan daha geniş bir insan kitlesine ulaşmak veya görsel bir anlatı paylaşmak istiyorsa ise Instagram’ı seçtiğini de sözlerine ekledi.

Instagram, hala beğeni sayılarının gizlenmesi üzerine çalışıyor 

Sosyal medya devi, geçen yıl platformun kontrol edilemez bir hal aldığını ve kullanıcıların mental sağlığını korumak için daha fazla çalışma yapacaklarını duyurmuştu. Konuyla ilgili Instagram’da yapılan değişiklikler arasında ise kullanıcıların, diğer kullanıcıların etkileşimlerini görmelerini sağlayan takip sekmesinin uygulamadan kaldırılması listede başı çekmişti. Bununla birlikte şirket tarafından, beğeni sayılarının gizlenmesi de birkaç hesap üzerinde test edilmiş ve bunun bir güncelleme olarak tüm Instagram kullanıcıları için aktif hale geleceği söylentileri hızla yayılmıştı. Mosseri, bu konuya ilişkin gelen bir soruya da hala üzerinde çalışıyor oldukları yanıtını verdi.