PlayStation oyun indirme hızına kısıtlama

Pandemi ilan edilmiş olan Coronavirüs sebebiyle birçok insan evlerine kapanmış durumda. İnsanlar önlem amacıyla evlerine kapandığı zaman tabii ki internet kullanım oranları da tüm dünya da artmış durumda. Olası bir internet probleminin önüne geçmek amacıyla firmalar bazı kısıtlamalarda bulunuyor. Sony, bu kısıtlamalar dahilinde PlayStation oyun indirme hızına kısıtlama getirdiğini açıkladı. 

Korona virüs tehdidinden dolayı insanlar kendiler ve sevdiklerini korumak amacıyla zorunlu olmadığı sürece evden çıkmamaya çalışıyorlar. Bu süreçte tabii ki insanlar evde geçirdikleri vakitleri değerlendirmek ve sıkılmamak için interneti kullanıyor. Bu süre zarfında internet trafiğinin hızlı artmasından dolayı yaşanabilecek olan tüm sorunların önüne geçmek için, internet hızı noktasında bazı kısıtlamalar getiriliyor. İnternet hızlarında oluşan düşmenin yanı sıra YouTube, videoların görüntü kalitesini düşürmüş durumda. Aynı şekilde Netflix’de aldığı yüksek trafik karşısında, olası bir erişim engeli sorunu oluşmasın diye, görüntü kalitesini bilerek düşürdü. Firmaların gerçekleştirdiği bu kısıtlamaların bir benzeri Sony tarafından geldi. Sony, PlayStation oyun indirme hızına kısıtlama getireceğini açıkladı. Ama yapılan açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla bağlantı hızı noktasında bir kısıtlama yok. Yani online oyunlarda bir ping sorunu olmayacak. En azından Sony, bu yönde bir kısıtlamada bulunmuyor. 

Sony şirketinin CEO’su Jim Ryan yaptığı açıklamada, internet sağlayıcılar ile ortak çalıştıklarını belirtti. İnternetin devamlılığı ve sorunsuz işlemesi için, PlayStation tarafında indirilen oyunlar için bir indirme hızı kısıtlaması olacak. Bu kısıtlama uygulaması diğer firmaların yaptığı gibi Avrupa kıtası dahilinde gerçekleşecek. Avrupa bölgesinde olan bir ülke olarak kabul edildiğimiz için, Sony’nin bu kısıtlamasından bizler de etkilenecek gibiyiz.  

Sony’nin yaptığı açıklama ile birlikte, oyun indirme hızlarının düşeceği belirtildi. Ama oyunun keyfini çıkarma noktasında bir sorun yaşanmayacağı söylendi. Online bağlantıya sahip oyunlarda bir sorun yaşamayacağız gibi duruyor. Yapılan açıklamada teknik anlamda ne kadar bir kısıtlamaya gidileceğinden maalesef bahsedilmiş durumda değil.   

Coronavirüs, Türkiye’de ne durumda? 

Coronavirüs Türkiye’de ne durumda

Sağlık Bakanı, Doktor Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre şu an ülkemizde toplam vaka sayısı bin 872’ye ulaşmış durumda. Korana virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise maalesef 44’e ulaştı. Bakan Fahrettin Koca, hayatını kaybeden hastaların tamamının yaşlı ve zayıf bünyeli kişiler olduğunu belirtti. Ülkemizde önlemler alınmaya devam ediyor. İş yerlerinin çoğu ya evden çalışmaya başladı ya da iki haftalık kapalı kalma kararı aldı. Üniversiteler dahil olmak üzere okullar tatil edildi. Toplu etkinlik alanları geçici olarak kapatıldı. Evden çıkmamaya özen göstererek ve ellerimiz bol bol yıkayarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığımızı koruyabiliriz.  

Şu an dünya genelinde Coronavirüs, toplamda 19 bin 120 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Dünya genelinde 428 binden fazla kişiye Korona virüs bulaşmış durumda. Ama bu hastalardan 100 binden fazlası tedavi olmayı başardı. Toplumun ve kendi sağlığınız için evde kalın. #EvdeKal 

Her Telefonda Çalışan 5 Nostaljik Oyun #EVDEKAL

Katlanabilir ekrana sahip, Royole FlexPai 2 ‘nin özellikleri ortaya çıktı 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz