Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Sosyal medya platformları arasında en geniş kullanıcı sayısına sahip olanlardan biri de Instagram. Bugün, küçük büyük hemen hemen herkesin artık bir Instagram hesabı mevcut. Diğer yandan Instagram, herkes için aynı kullanım amacını taşımıyor. Dolayısıyla bazen rahatsız edici durumlar yaşanabiliyor. Bu gibi durumlara en iyi çözüm ise; bizi rahatsız eden kullanıcıları engelleyerek hesaplarımıza ulaşmamasını sağlamak. Peki; Instagram’da kişileri nasıl engelleyebilirsiniz? İşte Tekno Safari editörleri olarak internette en çok aranan konulardan birini daha sizler için adım adım anlattık. ‘Instagram’da engelleme nasıl yapılır?’ ‘Instagram engel kaldırma.’ ‘Instagram’da kullanıcı nasıl engellenir?’ ‘Instagram’dan engelledim nasıl kaldırırım?’ ‘Instagram’da kişiyi nasıl engellerim?’ ‘Instagram’da birinin engellemesini nasıl kaldırırım?’ ‘Instagram’da engel kaldırma nasıl yapılır?’

Sosyal medya, yüz yüze olma imkânını ortadan kaldırması ve sanal bir dünya sunması nedeniyle kişilere geniş bir alan yaratıyor. Fakat, bu durum kimi kullanıcıların bir başkasını rahatsız etmesine sebep olabiliyor. Arada mesafelerin olması ve gerçek hayatta karşılaşmama ihtimali, bazılarının sosyal medya hesaplarını amacından farklı kullanmalarında etken oluyor. Rahatsız olabileceğimiz kullanıcılarla en çok karşılaşabileceğimiz sosyal medya kanalı ise Instagram. Bir mesajla, yorumla, hatta sesli ve görüntülü aramayla can sıkıcı durumlar yaşanması halinde bu kişinin hesabımıza ulaşmasını engellemek de en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, Instagram’da kişileri nasıl engelleyeceğinizi tüm detaylarıyla yazdık. İşte; ‘Instagram’da engelleme nasıl yapılır?’ ‘Instagram engel kaldırma.’ ‘Instagram’da kullanıcı nasıl engellenir?’ ‘Instagram’dan engelledim nasıl kaldırırım?’ ‘Instagram’da kişiyi nasıl engellerim?’ ‘Instagram’da birinin engellemesini nasıl kaldırırım?’ ‘Instagram’da engel kaldırma nasıl yapılır?’

Instagram’da Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Instagram’da sohbet, ayarlar ve profil sayfası üzerinden olmak üzere üç farklı engelleme yöntemi bulunuyor. Öncelikle, bir kullanıcıyı sohbet üzerinden engellemek için platformda DM kutunuza geliyorsunuz. Engellemek istediğiniz kullanıcıyla olan sohbet ekranını açıyorsunuz. Ardından kullanıcının profil ismine dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Son olarak altta gördüğünüz engelle ifadesine dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Kullanıcıyı ve onun oluşturabileceği yeni hesapları engelle ve direkt olarak kullanıcıyı engelle olmak üzere iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneklerden birine dokunuyorsunuz ve engelle ifadesine geliyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Birini profil sayfası üzerinden engellemek için keşfet sayfasını açıyorsunuz. Ara çubuğundan engellemek istediğiniz kullanıcının profil adını yazıyorsunuz. Sağ üstte göreceğiniz üç nokta butonuna dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Engelle ifadesine geliyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Son olarak tekrar engelle ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece kullanıcıyı engelleme işlemini tamamlıyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Ayarlar üzerinden engellemek için ise, profilinize geliyorsunuz ve sağ üstte gördüğünüz alt alta çizgilerin olduğu ifadeye dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Karşınıza çıkan ayarlar seçeneğine dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Daha sonra gizlilik ifadesine dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Ekranda en altta engellenen hesaplar seçeneği karşınıza çıkacaktır. Buraya dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Karşınıza çıkan sayfadan engellediğiniz tüm kullanıcıları göreceksiniz. Ekranda aşağıya indiğinizde ise engellemek isteyebileceklerin seçeneğine geliyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan öneriler arasından bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Instagram Engel Kaldırma

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Instagram’dan engel kaldırma işlemini yine sohbet, profil sayfası ve ayarlar olmak üzere üç farklı şekilde yapabilirsiniz. DM kutunuza geliyor ve engellediğiniz kullanıcıyla olan sohbetinizi açıyorsunuz. Sol altta gördüğünüz engellemeyi kaldır ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece sohbet üzerinden engelleme kaldırma işlemi tamamlanacaktır.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Profil sayfası üzerinden engellemeyi kaldırmak için keşfet sayfasını açıyorsunuz. Engellediğiniz kişinin tam profil adını arama çubuğuna yazıyorsunuz. Kişinin profiline geliyor ve engellemeyi kaldır ifadesine dokunuyorsunuz.

Instagram'dan Engelledim Nasıl Kaldırırım?

Ayarlar üzerinden engel kaldırmak için profilinize geliyorsunuz. Sağ üstte göreceğiniz alt alta üç çizgi ifadesine dokunuyorsunuz. Ayarlar seçeneğine dokunuyorsunuz ve karşınıza çıkan ekrandan gizlilik ifadesine geliyorsunuz. Bu işlemlerin ardından en altta engellenen hesaplar ifadesine geliyorsunuz. Yazımızda yukarıda da değindiğimiz gibi engellediğiniz tüm kullanıcıları burada göreceksiniz. Yanında yer alan engellemeyi kaldır butonuna dokunuyorsunuz.

Instagram’da Birini Engellediğinizde Ne Olur?

  • Engellediğiniz kişiyle mesajlaşamaz ve görüntülü sohbet edemezsiniz.
  • Engellediğiniz kişi sizden bahsedemez, sizi herhangi bir gönderide etiketleyemez.
  • Kişiyi oluşturabileceği tüm yeni hesaplarla birlikte engelleyebilirsiniz. Böylece yeni bir hesap açtığında da size ulaşamayacaktır.
  • Engellediğiniz kişi Instagram’da profilinizi, gönderilerinizi ve hikayelerinizi bulamayacaktır.
  • Engellediğiniz kullanıcı, kendisini engellediğinize dair bildirim almayacaktır.
  • Engellediğiniz kullanıcının, sizin postlarınızda yaptığı beğeni ve yorumları kalıcı olarak silinir.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Sesli Mesajlar için Yeni Özellik Geliyor

Microsoft Office 2021 Özellikleri ve Fiyatı Yayınlandı

Huawei MateView monitör inceleme: Huawei MateView alınır mı? Kimin için uygun?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz