iOS 14.1 Güncellemesi
Okuma Süresi
2 dakika

Eylül ayında gerçekleştirilen ‘Apple Event’ ile ‘iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14’ işletim sistemlerinin kullanıcı beğenisine sunulmasının ardından ‘iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14.1’ güncellemesi de Apple tarafından yayınlandı. Yeni işletim sistemi güncellemelerinin, kullanıcılar için birçok hata düzeltmesi ve yeniliği de beraberinde getirdiği ifade edildi.  

Apple’ın ‘Apple Event’ ile birlikte ‘iOS 14’ ve ‘iPadOS 14’ işletim sistemlerini yayınlaması sonrası; birçok kullanıcı, yenilikleri beğenmekle birlikte ciddi bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Güncellemelerin, birçok hata barındırdığı ve pil ömrünü önemli oranda kısalttığı ifade edilmişti. ABD’li teknoloji devi de konuya ilişkin bir açıklama yaparak güncellemelerin 7 önemli hata barındırdığını ve bu hatalardan birinin de pil ömrü ile ilgili olduğunu kabul etmişti. Söz konusu hataların, yeni güncellemelerle düzeltileceği belirtilmişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; ‘iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14.1’ işletim sistemi güncellemesi Apple tarafından kullanıcı beğenisine sunuldu. Yeni güncellemelerin, kullanıcılar için birçok hata düzeltmesi ve yeniliği de beraberinde getirdiği ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; ‘iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14.1’ ile birlikte, ana ekranda küçük boyutlarda görünen ‘widget’, ikon ve klasör sorunu çözüldü. Bunun yanında; şirket, ‘widget’lar ana ekrana sürüklenirken yaşanan uygulamaların klasörden silinmesi sorununa da bir çözüm getirdi.  

Güncellemeler ayrıca, mail ve gelen çağrılara ilişkin hata düzeltmelerini de beraberinde getirdi. Şirket, albüm ve oynatma listelerini görüntülerken yaşanan kütüphaneye şarkı ekleme ya da indirme sorununun da ortadan kaldırıldığına işaret etti. Benzer şekilde, hesap makinesinde ‘0’ rakamının gözükmemesi problemi de çözülmüş oldu.  

iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14.1’ ile 10 bit HDR video oynatma desteği geldi 

iOS 14.1 HDR Video Oynatma Desteği

Apple, yeni güncellemelerinde izleme deneyimini iyileştirmek adına da işletim sistemine bazı yenilikler ve düzeltmeler ekledi. Aktarılan detaylara göre; ‘iOS 14.1’ ve ‘iPadOS 14.1’ güncellemeleriyle, iPhone ve iPad’lere 10 bit HDR video oynatma desteği de geldi. Bununla birlikte, video başlangıcında yaşanan geçici çözünürlük düşüşü sorununa da çözüm getirildi. iOS 14.1’ güncellemesinin, birinci nesil ‘iPhone SE’ ve ‘iPhone 6S’ten sonraki tüm ‘iPhone’lara geleceği ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Deezer, SongCather ve Flow iOS 14 Widget’larını Duyurdu

Spotify iOS 14’te Yer Alan Widget’ları Test Ediyor

Apple, iOS 14 Güncellemesi Sonrası iPhone Cihazlarda Pil Ömrü Sorunu Yaşandığını Doğruladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz