Meta, iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği ‘Resim İçinde Resim’ özelliğinin WhatsApp’a geleceğini duyurdu. Bu özellik ile kullanıcılar, görüntülü arama sırasında farklı uygulamaları kullanabilecek. Ayrıca şirket, 2022 yılı boyunca uygulamadaki sesli ve görüntülü aramalara eklenen özellikleri de özetledi.

Meta’nın en popüler uygulamalarından WhatsApp, her ne kadar mesajlaşma platformu olarak tanınsa da milyonlarca kişi tarafından sesli ve görüntülü aramalar için de kullanılıyor. Bu yüzden platform, aramalar konusunda birçok yeni özelliği kullanıcılar ile buluşturuyor.

Şirket, yakın zamanda internet sitesinde WhatsApp’a 2022 yılı boyunca eklenen yeni özellikleri yayınladı. Aylardır küresel olarak kullanımda olan bu özellikler, aramalara katılan kişilerin sayısının 32’ye çıkarılması, basılı tutarak arama katılımcılarını sessize alma veya mesaj gönderme gibi birçok özelliği kapsıyordu. Fakat şirket, tüm bunların yanı sıra platforma 2023 yılında çıkış yapacak uzun süredir beklenen bir özelliğin de geleceğini açıkladı

iOS Kullanıcılarının WhatsApp’ta Kullanabileceği ‘Resim İçinde Resim’ Özelliği

Şirket, yayınladığı paylaşımda şu an beta kullanıcılarıyla test edilen bir özelliğe de yer verdi. Türkçe’ye ‘Resim İçinde Resim’ olarak geçen ‘picture-in-picture’ özelliği, iOS kullanıcıları için gelecek. Bu özellik, görüntülü aramalar esnasında arama ekranını küçülterek kullanıcıların farklı işlevleri yapmasını sağlayacak. Yani tıpkı FaceTime’da olduğu gibi kullanıcılar, aramayı küçülterek farklı uygulamalarda gezinebilecek. Bu özelliğin şu an hâlihazırda Android’de olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Şu an beta kullanıcılarına sunulan özelliğin, 2023 yılında geniş çapta kullanılacağı belirtiliyor. Fakat şirket, net bir tarih vermiyor.

2022 Yılında WhatsApp Aramalarına Eklenen Yeni Özellikler

  • 32 kişilik aramalar: WhatsApp’taki görüntülü ve sesli aramalara katılanların sayısı artırmıştı. Buna göre artık mobil uygulamadaki aramalara 32 kişiye kadar katılımcı ekleniyordu. Bu, bir önceki miktarın tam dört katıydı.
  • Basılı tutarak arama kullanıcılarına mesaj atma ve sessize alma: Aramalardaki katılımcılara uzun basıldığında bu kişileri sessize alma veya onlara mesaj atmak mümkün. Katılımcının üzerine basılı tuttuğunuzda, önünüzde yeni bir ekran beliriyor. Burada çıkan iki seçenek ile sessize alma veya mesaj atma işlevleri kullanılabiliyor.
  • Arama linkleri: WhatsApp’taki aramalarınız için bir arama linki oluşturabiliyorsunuz. Bu yıl içinde çıkan bu özellik,  insanları grup aramasına kolayca davet etmenize yardımcı oluyor.
  • Arama içi bildirimler: Yeni bir kişi grup aramalarına katıldığında görmenizi sağlıyor.
  • Renkli dalga biçimleri: Bu özellik, kamerası kapalı kişilerden kimin konuştuğunuzu görmenizi sağlıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz