Stardew Valley

Popüler çiftçilik oyunu Stardew Valley çıktığı günden bu yana sevilerek oynanan bir oyun. Aldığı güncellemeler ile ücretsiz içerikler sunan bu güncellemelerine bir yenisi daha geliyor. 

Stardew Valley son dönemde çıkmış ve oyuncular tarafından çok sevilmiş bir çiftçilik oyunu. RPG öğeleri ve küçük bir kasaba hayatını birleştiriyor. Pixel art bir tasarım çizgisine sahip olan Stardew Valley kullandığı renkler ve oluşturduğu karakterler ile oyuncularının fazlasıyla hoşuna giden bir oyun. Tasarımı her ne kadar güzel olsa bile bir oyunu uzun yıllar boyunca oynatmasını sağlayacak şey içeriğidir. İlk çıktığı haliyle bile dolu dolu bir içeriğe sahip olan Stardew Valley basit bir çiftçilik oyunu olmanın ötesine zaten geçmişti. Ama yapımcısı ve tasarımcısı Eric Barone’nun ücretsiz olarak getirdiği güncellemeler ile bu zengin içerik havuzu daha da büyüyor. Aynı zamanda gelen güncellemeler ile oyun Co-op oynanabilir bir hale geldi. Hem teknik anlamda hem de içerik anlamında aldığı güncellemeler ile büyüyen Stardew Valley’e, 1.5 güncellemesi ile yeni ücretsiz içerikler geleceği duyuruldu. 

Stardew Valley Fragman:

Stardew Valley’in yapımcısından çiftçilik temalı 2 yeni oyun geliyor

Oyunun yapımcısı Eric Barone, kendi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda iki yeni çiftçilik oyunu üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu Tweet sonrasında tabii ki Stardew Valley hayranları yeni gelecek olan oyunlar için heyecanlandı ve Eric Barone’e fazlasıyla mesaj gönderdi. Gelen mailler ve mesajlar sonrasında Eric Barone çalışma düzenlerinin aksadığını belirtmek zorunda kalmıştı. Ama hayranlarına teşekkür etmeyi unutmadı.  

Stardew Valley'in yapımcısı

Yeni oyun duyurularının heyecanı geçmeden Eric Barone yine sevindirici bir haber verdi. Stardew Valley’in 4. yaş günü için gelen teşekkür mesajlarına cevap verirken bir müjdeli haber daha verdi. Eric Barone, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile gelen güzel mesajlara teşekkür ederken oyuna yeni bir güncellemenin geleceğini söyledi. Gelecek olan 1.5 güncellemesinin yeni ücretsiz içerikler getireceğini de belirtti. Yeni gelecek olan güncellemede nasıl yeniliklerin geleceğinin detayını vermeyen Eric Barone, yeni güncellemeyi en kısa sürede getirmek istediklerini belirtti.  

Daha önce gelen 1.4 güncellemesi ile Stardew Valley’e ücretsiz bir şekilde 14 yeni müzik, yaşam kalitesini iyileştirme, yeni öğeler, yeni canavarlar, yeni hikaye detayları ve birçok farklı kozmetik öğe eklenmişti. Bir önceki güncelleme ile hayranlarını fazlasıyla sevindiren Eric Barone’nun 1.5 güncellemesini duyurması tabii ki hayranlarını fazlasıyla sevindirdi.  

Oyunun geliştiricisi ve tasarımcısı Eric BaroneStardew Valley için haftada 60-70 saat çalışmak zorunda kaldığı ama hayal ettiği şeylerin yaşadığını ve büyüdüğünü görmenin çok değerli bir şey olduğu söyledi. Stardew Valley çıktığı günden bu yana 10 milyon koydan fazla sattı.   

Doom: Eternal ilk izlenim

Efsane dövüş oyunu Tekken serisi 49 milyon satışı geçti

Ünlü korku oyunu Resident Evil, Netflix dizisi oluyor