Google Hediye Alışverişi Rehberi

Google, kısa bir süre önce ‘Hediye Alışverişi Rehberi (Shopping Gift Guide)’ adı altında yeni bir mikro internet sitesini hizmete sundu. Temel olarak bir hediye kılavuzu işlevi gören sitenin; ziyaretçilere, diğer kullanıcıların kategorilere göre en çok hangi hediyeleri aldığını gösterdiği ifade edildi.  

ABD’li teknoloji devi Google, kısa bir süre önce ‘Hediye Alışverişi Rehberi (Shopping Gift Guide)’ adı altında yeni bir mikro internet sitesini hizmete sunduğunu duyurdu. Temel olarak bir hediye kılavuzu işlevi gören sitenin; ziyaretçilere, diğer kullanıcıların kategorilere göre en çok hangi hediyeleri alma eğiliminde olduğunu gösterdiği ifade edildi. Bununla birlikte; kullanıcıların platform üzerinden kategorilere göre tarama yapabildiği, fiyatları karşılaştırabildiği ve bulundukları bölgelerdeki satın alma seçeneklerini inceleyebildikleri belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; ziyaretçiler, siteye giriş yaptıklarında güncel olarak mutfak şefleri, atletler, teknoloji tutkunları, dekoratörler, sağlıklı yaşam guruları, oyun tutkunları ve çocuklar için özel olarak hazırlanmış ürün kategorilere ilerleyebiliyor. Örneğin, teknoloji tutkunlarına ayrılan kategoriye giriş yapıldığında Google; ‘Pixel 5’, ‘Apple Watch Series 6’ ve ‘ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080’ gibi trend ürünleri gösteriyor. Belli bir ürünü tercih etmek ise Google’ın, o ürüne ilişkin en uygun fiyatlı satış seçeneğiyle beraber tüm satın alma opsiyonlarını görüntülemesine yol açıyor. Ziyaretçiler ayrıca; ürünle ilgili kullanıcı yorumlarını, aynı üreticiden benzer ürün seçeneklerini ve rakip ürünleri de platform üzerinden görebiliyor.  

‘Google Alışveriş’ bünyesine eklenen ‘Hediye Kılavuzu’, farklı özellikler de bulunduruyor

Google Hediye Kılavuzu

Google ‘Hediye Alışverişi Rehberi’ bünyesindeki diğer özellikler arasında; fiyat takibi uyarısı, mağaza saatlerine göz atma ve mağazadan veya teslimat noktasından teslim alma gibi seçenekler de yer alıyor. Diğer yandan; söz konusu özelliklerin birçoğunun, ‘Google Alışveriş’ platformunda halihazırda var olduğu da biliniyor. Fakat ‘Google Alışveriş’ bünyesine yeni eklenen ‘Hediye Kılavuzu’, kullanıcıların kategorilere göz atmasına ve tüm kategorilerin tek bir platformda toplanmasına imkan tanıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Fotoğraflar’a Kolaj Desteği Eklendi

Google, Task Mate Uygulamasıyla Gerçek Para Kazandıracak

Google Asistan, Artık Aile Üyelerinin Anlık Konum Bilgisini Kullanıcılara Söylüyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz