iPhone 12 ‘nin tanıtım tarihi belli oldu. Şirketin basın mensuplarına gönderdiği etkinlik davetinde “Special Apple Event”in 13 Ekim tarihinde düzenleneceği bilgisi yer alıyor. Bilindiği üzere teknoloji üreticisi, iPhone modellerini genellikle Special Apple Event adı altında ilk defa gösteriyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, her sektörü etkilediği gibi akıllı telefon üretiminde de ciddi sıkıntılar yarattı. Özellikle tedarik aşamasında sıkıntı çektiğini bildiğimiz Apple da bu durumundan dolayı Eylül ayında düzenlediği Time Flies etkinliğinde herkesin merakla beklediği yeni iPhone modellerini tanıtmadı. Şirket, etkinliğinin isminden de anlaşılacağı üzere 15 Eylül’de düzenlediği etkinlikte, yeni iPad Air 4 ile birlikte yeni akıllı saati Apple Watch Series 6’yı tanıtmıştı. Şirket yeni iPhone 12 modellerini pek çok kişiyi şaşırtarak yakın zamanda tanıtacağını açıklamıştı. Apple Finans Birimi Başkanı Luca Maestri daha önce yaptığı bir açıklamada yeni iPhone’ların satışa daha geç çıkacağını belirtmişti. Daha önce yeni iPhone modellerinin satışına geç başlanması görülmüştü ancak, Apple’ın yeni iPhone modelini eylül ayında tanıtmaması şirket geleneği adına bir ilk oldu. Timur Akkurt’un Tekno Safari editörleriyle 15 Eylül ayında düzenlenen Time Flies etkinliği sonrası yaptıkları videoda, Akkurt Apple’ın yeni iPhone modellerini 13 Ekim’de tanıtacağını belirtmişti. İddialar doğru çıktı ve Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı tarih belli oldu.

iPhone 12 Neden Tanıtılmadı? Apple Event 2020 Değerlendirme Videosu:

iPhone 12 ‘nin tanıtım tarihi

Hakkında pek çok sızıntı ve iddia çıkan iPhone 12’nin resmi olarak ne zaman tanıtacağı belli oldu. Apple’ın göndermiş olduğu etkinlik davetinde yer alan bilgilere göre, Special Apple Event 13 Ekim Salı günü düzenlenecek. Apple Park’ta düzenlenecek etkinliğin saat 10.00’da gerçekleşmesi bekleniyor. Apple’ın göndermiş olduğu etkinlik davetinde iPhone 12’nin tanıtılacağı hakkında bir ibare bulunmaması akıllara şirketin, etkinlikte iPhone 12’yi tanıtmayacak mı sorusunu getirebilir. Ancak şirket, genellikle yeni iPhone modellerini tanıttığı etkinliklere “Special Apple Event” ismini veriyor. Hem Apple’ın daha önce yapmış olduğu açıklamalar hem de elde edilen etkinlik daveti ile Apple’ın merakla beklenen iPhone 12 ailesini 13 Ekim’de resmi olarak tanıtacağını belirtebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, iOS 14 Güncellemesi Sonrası iPhone Cihazlarda Pil Ömrü Sorunu Yaşandığını Doğruladı 

iPhone 12 Pro Max, İlk Kez Canlı Olarak Görüntülendi 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz