Apple’ın yaptığı resmi bir açıklamada, iPhone 12’nin planlanan tarih olan Eylül ayında çıkmayacağı ve birkaç haftalık gecikmelerin yaşanacağı bilgisi paylaşılmıştı. Edinilen yeni bilgilere göre, Apple Watch Series 6 ve yeni iPad’lerin iPhone 12’den önce satışa çıkacağı belirtildi. iPhone 12, Apple Watch Series 6 ve yeni iPad’lerin tanıtım ve çıkış tarihi sızdırıldı.

Apple sonbahar ayında, yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirip ardından cihazları tüketici beğenisine sunuyordu. Ancak tüm dünyanın etkisi altında olduğu pandemi sebebiyle Apple’ın tedarikte sıkıntı yaşadığı ve halihazırda zorlandığı haberini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Teknoloji analisti Jon Prosser, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda Apple Watch Series 6 ve iPad’lerin tanıtım ve çıkış tarihlerini sızdırdı. Paylaşılan bilgilere göre yeni iPhone 12 modelleri ve Apple Watch Series 6 farklı tarihlerde tanıtılacak.

iPhone 12, Apple Watch Series 6 ‘dan sonra tanıtılacak

Covid-19 sebebiyle bu yıl pek çok şirket yeni ürünlerinin tanıtım etkinliğini ya erteledi ya da çevrim içi olarak düzenledi. Genellikle Eylül ayında yeni ürünlerini tanıtmasıyla bilinen Apple’ın ise önümüzdeki ay düzenleceyeceği etkinlik pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. Şirket geçen haftalarda gündemde dolaşan “iPhone 12 gecikecek mi?” sorusunu ilk defa resmi olarak açıklayarak, yeni akıllı telefon modellerinin “birkaç hafta gecikeceği” bilgisini paylaşmıştı. Apple Finans Birimi Başkanı Luca Maestri’nin açıklamasına göre iPhone 12’nin çıkış tarihi birkaç hafta gecikecek. Yani iPhone 12, Ekim ya da Kasım ayında tüketici beğenisine sunulabilir. 

Ortaya atılan iddialara göre, Apple Eylül ayında yeni akıllı saati Apple Watch’u ve yeni iPad’i bir etkinlikte tanıtmayacak. Şirketin bu yıl gönderilen bir basın bildirimi yoluyla cihazları tanıtacağı söyleniyor. Tarihinde ilk kez yeni iPhone modelini Eylül ayında tanıtmayacağının bilgisini veren Apple, yine tarihinde ilk kez Apple Watch’u yeni iPhone modelleriyle tanıtmamış olacak. 

Apple iPhone 12 ’yi ne zaman tanıtacak?

Paylaşılan listeye bakıldığında, iPhone 12’nin 12 Ekim’de bir lansman etkinliğinin düzenleceği bilgisi göze çarpıyor.  Aynı hafta ön sipariş aşamasında tüketicilerin cihazı satın alabilecekleri bilgisi paylaşılırken, dikkat çeken bir diğer detay ise tüm modellerin aynı anda satışa sunulmayacağı ifadesi oldu. Buna göre; baz model olan iPhone 12 Ekim ayında, iPhone 12 Pro dahil diğer tüm modellerin ise Kasım ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Apple, iPhone 12’deki Face ID’ye ‘Damar Tanıma’ Özelliği Getirebilir

iPhone 12 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz