Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

Özellikle pandemi döneminde evden çalışma koşulları nedeniyle iş arkadaşlarıyla organize olma konusunda yaşanabilecek problemlere karşı, çeşitli mobil uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Biz de bu süreçte, projeler oluşturabileceğiniz ve düzenli çalışma alanı yaratabileceğiniz 6 mobil uygulamayı sizler için derledik. İşte iş hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar!

İş hayatında verimli çalışmak için ortak hareket etme, bir zorunluluk haline geliyor. WhatsApp üzerinden kurulan gruplar ise zaman zaman bu noktada yeterli olmayabiliyor. Daha düzenli bir çalışma alanı ihtiyacına karşılık, çeşitli mobil uygulamalar devreye giriyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak, bu uygulamaları araştırdık ve sizler için derledik. İşte iş hayatınızı kolaylaştıracak ve düzenleyebilecek mobil uygulamalar!

İş Hayatınızı Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

İş hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar şu şekilde:

1. Slack  

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

‘İş hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar’ başlıklı listemizde ilk sırada ‘Slack’ uygulamasıyla başlıyoruz. Slack uygulaması büyük veya küçük, nasıl bir şirkette çalışırsanız çalışıyor olun takım iletişimini sağlayabileceğiniz uygulamalardan biridir. Yapılacaklar listesi oluşturabilir, doğru kişileri bir araya getirerek projelerinizi yürütebilirsiniz. Slack uygulamasının  özellikleri arasında; ekibinizle iletişim kurmak ve konulara, projelere, çalışmalarınıza göre düzenlemeler yapmak, ekibinizden herhangi birini veya numarayı arayabilme, mesaj gönderebilme, belgeleri paylaşma, iş akışınızı Google Drive, SalesforceDropbox, Asana, TwitterZendesk ve daha pek çok araçlara entegre etme, önemli olan projeler için bildirimleri özelleştirme yer alıyor. Böylece iş hayatında, özellikle de pandemi  koşullarında uzaktan çalışma sisteminde, ekibinizle o iletişim ağını kurabilme ve düzeni sağlaması nedeniyle size destek olabilecek uygulamalar arasında olduğunu söyleyebiliriz. 

Slack uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

2. Notion 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

‘İş hayatınızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar’ listemizde sırada ‘Notion’ ile devam ediyoruz. Notion uygulamasında, herhangi bir içeriği, sürükle bırak gibi kolay bir yöntemle düzenleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte, görüntü, dosya, yer imleri ekleyebiliyorsunuz. İçeriklerinizi iç içe düzenleyerek dağınıklığı ortadan kaldırabiliyorsunuz ve böylece düzenli bir çalışma ortamı oluşturabiliyorsunuz.  

Notion uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

3. CamScanner 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

Listemizde sırada ‘CamScanner’ uygulaması yer alıyor. Bu uygulamayla, yazdırmak, buluta kaydetmek, faks göndermek için belgeleri PDF olarak tarayabiliyorsunuz. Uygulama, akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda farklı ierikleri taramanıza, depolamanıza, eşitlemenize ve bu içerikler üzerinde ortaklaşa çalışmanıza olanak tanıyor. Mobil tarayıcı özelliği de bulunan uygulamada, makbuzları, faturaları, notları, kartvizitleri, sertifikaları vb. tarayabiliyorsunuz. Uygulamanın diğer özellikleri arasında; akıllı kırpma, otomatik iyileştirme, hızlı arama, görüntüden metin ayıklama, PDF ve JPEG dosyalarını paylaşma, yazdırma ve faks, ortak çalışma, belgelerde ek açıklamalar yapabilme, belgelere özel filigran ekleme, önemli belgelerin güvenliğini sağlama yer alıyor.  

CamScanner uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

4. Post-it 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

İş hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalardan biri de ‘Post-it’. Her yerde ve her zaman kullanabileceğiniz bir uygulama olan Pos-it uygulamasında ister ekip çalışması yürütebilir, isterseniz de kişisel not alma alanı olarak kullanabilirsiniz. Öğrenciler için de faydalı olabilecek bir uygulama olan Post-it, ödevlerin yapılandırılması, öğretmenlerle paylaşma, renkli takvimler halinde arkadaşlarla paylaşma özellikleriyle de kullanılabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Post-it uygulamasında, kameranızla analog notlar ekleyebiliyor, dijital notlar oluşturabiliyor, el yazısı tanıma ile notlarınızı otomatik olarak metne dönüştürebiliyor, en önemli notlarınızı doğrudan ana ekranınıza koyabiliyorsunuz.  

Post-it uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

5. Adobe Acrobat Reader 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

İş hayatınızda size destek olabilecek ve listemizde yer alan bir diğer uygulama ‘Adobe Acrobat Reader’. Dünyanın en güvenilir PDF görüntüleyicisi olduğunu vadeden uygulama ile PDF belgelerini birleştirebiliyor, paylaşabiliyor, açıklama ekleyebiliyor,  PDF’lerin üzerine metin ve çizim ekleyebiliyor, yazım hatalarını düzeltebiliyor, belgeleri dijital kalemle veya parmağınızla imzalayabiliyorsunuz. Dropbox, Google Drive gibi çevrimiçi depolama hesaplarınızı bağlayabiliyor ve böylece tüm dosyalarınıza erişebiliyorsunuz.  

Adobe Acrobat Reader uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

6. Grammarly 

Verimli İş Hayatı İçin En İyi Uygulamalar

Listemizde son sırada yukarıda bahsettiğimiz uygulamalardan daha farklı amaç ve içerik taşıyan ‘Grammarly’ uygulamasına yer veriyoruz. İş hayatınız yoğun, hızlı ve sürekli iletişim halinde kaldığınız bir ortam olabilir. Dolayısıyla böyle bir ortamda kişilerle mesajlaşırken yazım yanlışları yapıyor olabilirsiniz. Bu nedenle listemize, kişisel yazma yardımcınız olabilecek Grammarly uygulamasını da ekledik. Gramarly tüm uygulamalarınızda net ve hatasız yazmanıza yardımcı olur. Bir dil bilgisi denetleyicisi ve düzenleyicisi olan uygulama ile hareket halindeyken e-posta yazabilir, önemli bir Linkedin gönderisini düzenleyebilir, SMS atabilir veya önemli bir tweet oluşturabilirsiniz. Yani Grammarly uygulaması bir nevi yazma asistanınız oluyor ve bütün bu eylemleri hatasız bir imla ile gerçekleştiriyorsunuz. Aynı zamanda uygulamada lehçe ayarları yapabilirsiniz, kelime dağarcığınızı ekleyebilir ve böylece kişisel sözlüğünüzü oluşturabilirsiniz. 

Grammaryl uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

HBO Max, Haziran Ayında ABD Dışındaki Küresel Pazara Açılmaya Başlayacağını Açıkladı 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz