Okuma Süresi
2 dakika

Danimarkalı teknoloji şirketi Jabra, CES 2020’de ziyaretçileri “Elite Active 75t” ile tanıştıracağını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, görücüye çıkacak yeni kablosuz kulaklık modeli aktif yaşam kullanımına uygun olarak tasarlandı. Kendinden önce piyasaya sürülen modelden yüzde 22 daha küçük olan “Elite Active 75t”nin batarya dayanıklılık süresi de yüzde 89 artırıldı ve modele yeni yazılım geliştirmeleri eklendi.  

Ses teknolojileri konusunda uzman olan Danimarkalı teknoloji şirketi Jabra, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek “CES 2020” fuarında “Elite Active 75t” isimli yeni kablosuz kulaklık modelini tanıtacağını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre markanın ürün yelpazesine eklemeye hazırlandığı ürün, aktif yaşam kullanımına uygun olarak tasarlandı ve sporda kullanıma uygun hale getirildi. Markanın daha öncesinde piyasaya sürdüğü ödüllü ürünü “Elite Active 65t”ye kıyasla, “Elite Active 75t”nin dayanıklılığı artırıldı ve boyutu yüzde 22 oranında daha küçük hale getirildi. Batarya dayanıklılık süresi de yüzde 89 oranında artırılan ürün, böylece 7.5 saate kadar kesintisiz çalışabilir hale geldi. Markanın açıklamasına göre, bu süre kullanıcılar tarafından şarj kutusu desteğiyle 28 saate kadar artırılabilecek.  

Bununla birlikte, yeni model marka tarafından su, ter ve toza dayanıklı bir malzemeyle kaplandı ve suya dayanıklılık oranı ‘IP56’ seviyesinden ‘IP57’ seviyesine yükseltildi. Bu da ürünün, 1 metre derinliğe kadar su geçirmeyeceği anlamına geliyor. 

Danimarkalı teknoloji şirketi, açıklamasında ideal kulaklık tasarımını yaratabilmek için binlerce kulak ölçümü ve taramasından faydalandıklarını ve bu şekilde üstün bir ses yalıtımı sağladıklarını da belirtti. Açıklamaya göre, ürünün geliştirilen özellikleri sayesinde kullanıcılar tamamen müzik ve aramaların içine dalmayı seçebileceği gibi “HearThrough” özelliği yardımıyla ihtiyaç duyduklarında çevresel sesin içeriye giriş oranını da artırabilecek.  

C tipi USB bağlantısıyla şarj edilebilecek olan “Elite Active 75t”, markanın geliştirdiği “4’lü mikrofon teknolojisi” sayesinde de her türlü fiziksel ortamda net ve temiz bir arama kalitesi ve ses iletimi sağlayabilecek. 

Marka yeni modeliyle, 2020’nin ikinci çeyreğinde 2 yeni yazılım tanıtacak 

Yeni modelle birlikte Jabra, bu yılın ikinci çeyreğinde yeni yazılım geliştirmeleri tanıtacağı da açıkladı. Kulaklıklarda tanıtılacak ilk yazılım olan “MySound”, kardeş şirketi “GN Hearing” tarafından geliştirilen bir teknoloji ve her bir kullanıcının müzik dinleme deneyimini kişiselleştirmesine yardımcı olacak. Yazılım bunu, kullanıcıların “Jabra Sound+” isimli bir uygulama aracılığıyla girecekleri test yardımıyla mümkün hale getirecek. 

İkinci çeyrekte marka tarafından kullanıcı beğenisine sunulacak bir diğer yazılım ise “MyControls”. Danimarkalı teknoloji şirketi, bu yazılım sayesinde kullanıcıların daha fazla esneklik veya uzun batarya süresi istediklerinde kulaklıklardan birini kullanmayı seçmelerini mümkün hale getirecek. Kulaklık bu yazılımı, yine uygulama aracılığıyla kullanabilecek.  

Elite Active 75t’nin satışı, Şubat ayında başlayacak 

Jabra, 7-10 Ocak tarihleri arasında “CES 2020” fuarında görücüye çıkaracağı yeni ürünü Şubat ayında piyasaya sürecek. Ürünün satışı ‘Amazon’, ‘Best Buy’ ve ‘Jabra.com’ üzerinden yapılacak. Kullanıcıların 199 dolar karşılığında satın alabilecekleri “Elite Active 75t”, 6 farklı renk seçeneğiyle kullanıcı beğenisine sunulacak. Gri, boz kahverengi ve mint yeşili seçenekleri Nisan ayından itibaren satışta olacakken mavi, kara bakır ve siyah renkler Şubat ayında piyasaya sürülen ilk seçenekler arasına girecek.

Kullanıcılar kara bakır rengine sadece Amazon üzerinden sahip olabilecek. Siyah renk seçeneği ise Amerika Best Buy’a özel olarak piyasaya sürülecek. Marka ayrıca, yeni ürününü 2 yıl garantiyle kullanıcısına teslim edecek.  

Harman Kardon üç yeni kulaklık ile geri döndü!

JBL’den ışıkla şarj olabilen kablosuz kulaklık

JBL’den AirPods’a rakip renkli alternatifler!