Salı, Aralık 1, 2020
Ana Sayfa Haber Koronavirüs sebebiyle bugün 126 kişi hayatını kaybetti, iyileşen hasta sayısı ise 1.542

Koronavirüs sebebiyle bugün 126 kişi hayatını kaybetti, iyileşen hasta sayısı ise 1.542

Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı Beykent Yerleşkisi’nde gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından basın açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasında koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin büyük önemi olduğunu dile getirdi. Bakan Koca konuşmasında ayrıca, Günlük Koronavirüs Tablosu’nu da açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ’nın açıkladığı tabloya göre; son 24 saatte 40 bin 270 test yapıldı. Yapılan testlerin 4 bin 353’ü pozitif çıktı. 17 Nisan’ı da ele alınca Türkiye’deki koronavirüs son durumda vaka sayısı toplamda7 8 bin 546’ya yükselmiş oldu. 17 Nisan’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 126 olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni verilerle birlikte Türkiye’de bugüne kadar toplamda bin 769 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. Son 24 saatte iyileşen hasta sayısının ise bin 542 olduğu bilgisi paylaşıldı. Toplamda 8 bin 631 vatandaşımız koronavirüs hastalığını atlatarak, tedavisini tamamlamış oldu. Koronavirüs günlük tabloda yer alan verilerde toplam entübe sayısının bin 14 olduğu ve toplamda bin 845 hastanın ise yoğun bakımda gözlem altında tutulduğunu bilgileri paylaşıldı.

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu:

blank

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuşmasını satır başları;

“İleri yaşta pozitif vaka sayısında belirgin azalma görüldü”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “65 yaş üstü ve gençlerin sokağa çıkma yasağı tedbirleri netice verdi, ileri yaşta pozitif vaka sayısında belirgin azalma görüldü.” dedi.

Sokağa çıkma yasağı ve alınan tedbirlerinin olumlu yönde etkisi olduğunu belirten Bakan Koca, “65 yaş üstü sokağa çıkma yasağından önce vakaların yüzde 35’i 65 yaşından büyüktü. Kısıtlamadan sonra bu oran yüzde 18’e düştü.” dedi.

“Toplam test sayımız 558 bin 413 oldu”

Sağlık Bakanı Koca, “Bugün sonucu çıkan 40 bin 270 testle birlikte toplam test sayımız 558 bin 413 oldu.” açıkladı.

“Toplamda 8 bin 631 kişi hastalığı yendi”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün eklenen 4353 yeni vakayla toplam vaka sayımız 78 bin 546’ya ulaştı, 1542 hastamız iyileşti, toplamda 8 bin 631 kişi hastalığı yendi.” dedi.

“Önümüzdeki günlerde plato olması şaşırtıcı olmayacak”

Test sayısının arttığını belirten Sağlık Bakanı Koca sözlerine şöyle devam etti:

“Artan test sayıları neticesinde vaka sayısında artış devam ediyor ama artış hızı düştü. Önümüzdeki günlerde plato olması şaşırtıcı olmayacak.”

Sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama

Bakan Koca, “(Sokağa çıkma yasağı) 23 Nisan gündeme gelmedi, zannediyorum haftaya gündem olabilir.”

“Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluşmuş durumda”

İyileşen hasta sayısında artışın olacağını ifade eden Sağlık Bakanı Koca, “İyileşen hasta sayımız yakında 10 binin üzerine çıkacak. Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluşmuş durumda.” dedi.

Sağlık Bakanlığı: Koronavirüs nedeniyle bugün 126 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle bugün 126 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam yaşamını yitiren kişi sayısının 1769 olduğunu bildirdi.

İlgili Haberler:

Facebook, asılsız koronavirüs haberleri ile etkileşime girmiş kişileri uyaracak

Google’dan sonra Apple da koronavirüs için hareketlilik raporu yayınlamaya başladı

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fotoğraflar’a Kolaj Desteği Eklendi

Google, Fotoğraflar uygulamasına kullanıcıları memnun edecek yeni bir özellik ekliyor. Google’ın Fotoğraflar ’a ekleyeceği yeni özellik sayesinde Android ekosisteminde bulunan akıllı telefon kullanıcıları kolaj...

WhatsApp’ta Her Sohbette Başka Duvar Kağıdı Kullanılabilecek

WhatsApp, yeni biz özelliğini kullanıcı hizmetine sundu. Her bir sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirlemeye olanak tanıyan WhatsApp’ın yeni özelliği ile kullanıcıların yanlış...

Huami Yeni Akıllı Saatlerini Resmi OlarakTanıttı

Huami, bünyesine iki yeni akıllı saat ekledi. Amazfit GTS 2 mini ve Amazfit POP ‘un GPS destekli versiyonu olan Amazfit POP Pro’yu tanıttı. Cihazlar...

Hepsiburada Kargo Teslimat Dolabı ile Sosyal Teması Azaltıyor

E-ticaret platformu Hepsiburada, yeni bir hizmetini kullanıcı hizmetine açtı. Şirket, hizmetlerine eklediği kargo teslimat dolabı ile kullanıcılarına sosyal temas gerektirmeden seçtiği lokasyondan kargosunu teslim...

2026 Yılında 5G Kullanıcı Sayısı 3,5 Milyar Olacak

Ericsson Mobilite Raporu’nda yer alan bilgilere göre, 2026 yılının sonunda 5G kullanıcı sayısı 3,5 milyar olacak. Söz konusu tarihlerde veri trafiğinin yüzde 50’sinden fazlasını...