Kunduz Nedir?
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Öğrencilerin eğitiminde destek niteliğinde kullanabileceği bir mobil uygulamayla karşınızdayız. Sınavlara hazırlanan, dershaneye gidemeyen veya uzaktan eğitimde yararlanabileceği bir mobil uygulama arayan öğrenciler için, daha önceki haberlerimizde de eğitime destek en iyi mobil uygulamalara yer vermiştik. Yine böyle bir uygulamayı haberimize taşıdık, artıları ve eksileriyle birlikte Kunduz uygulamasını anlattık.  İşte; ‘Kunduz nedir’? ‘Kunduz uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kunduz uygulamasında soru sorma’. ‘Kunduz uygulaması ücretli mi’? 

Bazı öğrenciler kaynak olarak kitap tercih ederken bazıları ise dijitale yöneliyorlar. Özellikle de teknoloji çağında eğitime destek amacı taşıyan uygulamalar oldukça fazla. Fakat, bu uygulamalar arasından en iyisini bulmak da zor. Bu nedenle; ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli haberlerimizde mobil uygulamaları sizler için inceliyor, avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte değerlendiriyoruz. Bu haberimizde de Kunduz uygulamasıyla karşınızdayız. Peki; ‘Kunduz nedir’? ‘Kunduz uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kunduz uygulamasında soru sorma’. ‘Kunduz uygulaması ücretli mi’? 

Kunduz Nedir? 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kunduz; soru çözüm uygulamasıdır. Sınavlara hazırlanan öğrenciler çözmedikleri soruları uygulamada paylaşıyor ve bu sorular eğitmenler tarafından yanıtlanıyor. Sorularınıza kısa sürede cevap alabildiğiniz bu uygulama, özel ders alamayan, dershaneye gidemeyen öğrencilere destek olma amacı taşıyor. Kunduz’da Matematik, Türkçe, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe gibi derslerle ilgili sorulmuş soruları görebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. İşte; ‘Kunduz uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Kunduz uygulamasında soru sorma’. ‘Kunduz uygulaması ücretli mi’? 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamada ilk olarak ‘üye ol’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Daha sonra telefon numaranızı giriyorsunuz.  

Kunduz Nedir?

 

Ardından telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu giriyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Adınızı ve soyadınızı giriyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Kaçıncı sınıfta olduğunuzu karşınıza çıkan seçenekler arasından belirtiyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Daha sonra hangi sınavlara hazırlandığınızı seçiyorsunuz. Bu adımların ardından seçeneklerinize göre uygulama kişiselleştiriliyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. 

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi 7 gün ücretsiz kullanma imkanı sağlanıyor. 7 günün ardından herhangi bir ücret alınmadan uygulamayı kullanma şansınız son buluyor. Ücretsiz denemede ise, 3 soru sorma, soru bankasına erişim, size özel soru ve test önerilerine erişebiliyorsunuz. 

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Uygulamanın ana sayfasında derslere göre günün popüler konularını, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi dersleri göreceksiniz. 

Kunduz Uygulaması Ücretli mi? 

Bu derslerden herhangi birinin üzerine dokunduğunuzda ise karşınıza konular çıkacaktır.  

Kunduz Uygulaması Ücretli mi?

Konuların üzerine dokunduğunuzda da soru çözümleriyle karşılaşacaksınız. Sağ altta gördüğünüz ‘kaydet’ yazısına dokunarak bu soruyu kaydedebiliyor veya liste oluşturabiliyorsunuz.  

Kunduz Uygulamasında Soru Sorma 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamada soru sormak için altta gördüğünüz ‘+’ ifadesine dokunuyorsunuz. Daha sonra kameranız açılıyor ve isterseniz galerinizden isterseniz de soruyu çekerek fotoğrafı uygulamaya gönderiyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Fotoğrafınız yüklendikten sonra dersi belirliyorsunuz. Sorunun cevap şıkkını giriyorsunuz. İsterseniz yorum da ekleyebiliyorsunuz ve ‘gönder’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Gördüğünüz gibi sorumuz gönderildi ve yanıtlaması için eğitmen bekleniyor. 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Altta gördüğünüz ‘bayrak’ ifadesine geldiğinizde ise yukarıda bahsettiğimiz gibi kaydettiğiniz soruları ve oluşturduğunuz listeleri buradan görebileceksiniz.  

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Liste oluşturmak için, soru listenizin ismini yazıyor ve bir renk seçiyorsunuz. Oluştur yazısına dokunduktan sonra listeniz hazır hale geliyor. 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada sağ üstte profil ifadesini göreceksiniz. 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Buraya dokunduğunuzda kişisel bilgiler, plan detayları, kullanım istatistikleri, üyelik paketlerini görebilir ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. 

Kunduz Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kunduz’da ‘kişisel bilgiler’ alanına geldiğinizde sınıf ve sınav bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.  

Kunduz Nedir?

Ücretsiz denemesini kullanıyorsanız ‘plan detayları’ seçeneğinden denemenizin ne zaman biteceğini görebiliyorsunuz. 

Kunduz Nedir?

‘Kullanım istatistikleri’ seçeneğine dokunduğunuzda da sorduğunuz soru sayısı ve çözüm süresiyle ilgili bilgilerinizi göreceksiniz. Burada gördüğünüz çözüm süresi doğru bilgidir. Sorumu sorduktan sonra böyle kısa bir sürede cevabını aldım. Aynı zamanda kullanım istatistiğini 24 saat, son 7 gün, son 30 gün ve tüm zamanlar olarak ayarlayabiliyorsunuz. 

Kunduz Uygulaması Ücretli mi? 

Kunduz Nedir?

Uygulamada 7 günlük ücretsiz deneme imkanınızın bulunduğunu söylemiştik. 7 günün sonunda eğer uygulamayı kullanmaya devam etmek isterseniz ücretli üyelik almanız gerekiyor ve 2 ayrı üyeliği bulunuyor. Standart üyelikte aylık ücret 69,99 TL, indirimli 49,99 TL olarak ücretlendiriliyor ve 100 soru hakkınız bulunuyor. Sınırsız üyelikte ise aylık 99,99 TL, indirimli 64,99 TL fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Sınırsız üyelikte sınırsız soru hakkınız var.  

Kunduz uygulaması, uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte öğrencilere destek olacağını düşündüğümüz uygulamaların arasında yer alıyor. Fakat ücretsiz denemede soru sorma sayısı 3 soruyla sınırlı tutuluyor ve 7 günlük deneme süresinde yeterli olmayacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğitmenden sorunuza kısa bir sürede cevap alabiliyorsunuz. Diğer yandan eğitmenlerin, soruları detaylı cevaplamamaları uygulamanın eksikliği olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca sorulan sorulara bir video anlatımla cevap verilebilirdi. Böylece öğrenci sorusuna açıklayıcı bir cevap alabilirdi.  

Kunduz uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Signal, Platforma Eklemeye Hazırlandığı Yeni Özellikleri Duyurdu!

YouTube, Kısa Videolar Oluşturulabilmesini Mümkün Kılan ‘Clips’ İsimli Bir Özelliği Test Etmeye Başladı

Apple, 2020 Yılında da Tablet Pazarında Zirveyi Korudu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz