HyperX CES 2021

‘Kingston’ın oyun birimi HyperX, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında tüm PC ve konsol oyun ekipmanlarını tanıttı. Şirket, bu kapsamda ödüllü ürün serisine yeni oyuncu ekipmanları eklediğini duyurdu. Yeni HyperX yüzde 60 mekanik oyun klavyesi’ ve şarj aksesuarları, ödüllü çevre birimlerine katıldı. Ayrıca kablosuz ‘Cloud II’ oyun kulaklığı ve petek tasarıma sahip ultra hafif farenin de tüm dünyada satışta olduğu ifade edildi. 

‘Kingston’ın oyun birimi HyperX, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında tüm PC ve konsol oyun ekipmanlarını tanıttı. Şirket, bu kapsamda ödüllü ürün serisine yeni oyuncu ekipmanları eklediğini duyurdu. ABD merkezli teknoloji şirketi, profesyonel oyuncular ve ‘HyperX’ hayranları tarafından kullanılan profesyonel seviyedeki ürünlerini genişleterek oyuncu topluluğunu desteklemeye devam edeceğine işaret etti. Sanal olarak gerçekleşen tanıtımda; şirketin ilk yüzde 60 mekanik klavyesi olan ‘HyperX Alloy Origins 60 Mekanik Oyun Klavyesi’ de tanıtıldı. ‘Xbox X’ ve ‘Xbox S’ serileri için geliştirilmiş olan ‘ChargePlay Duo Kontrol Cihazı Şarj İstasyonu’ da duyurulan ürünler arasındaydı.

Ayrıca şirket; ‘Pulsefire Haste Oyun Faresi’, ‘Cloud II Kablosuz Oyun Kulaklığı’ ve ‘Cloud Revolver Oyun Kulaklığı + 7.1’in de artık tüm dünyada satışta olduğunu açıkladı. HyperX kurumsal pazarlama direktörü Daniel Kelley, etkinlikte konuya ilişkin açıklama yaptı. Kelley, açıklamasında “İnsanlar arkadaşlarıyla ve ailesiyle bağlantıda kalmanın güvenli ve eğlenceli yollarını aradıkça oyun oynamak bu yıl daha da başvurulabilecek bir etkinlik haline geldi” ifadelerini kullandı. Kelley, daha sonra şu ifadelerle açıklamasını sürdürdü: “HyperX’in yeni ürün yelpazesi, ne zaman veya nasıl oynanırsa oynansın, sınıfının en iyisi ürünler sunmak için sürekli büyüyen oyun topluluğuna bağlılığını yansıtıyor.”  

İşte CES 2021’ fuarında ‘HyperX’ tarafından tanıtılan oyun ekipmanları! 

HyperX Oyun Ekipmanları

Sanal olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’de ‘HyperX’ tarafından tanıtılan oyun ekipmanları ise şu şekilde: 

  • HyperX Alloy Origins 60 Mekanik Oyun Klavyesi 

HyperX Mekanik Oyun Klavyesi

HyperX Alloy Origins 60′ mekanik oyun klavyesi; daha rahat fare hareketleri ve masaüstü alanını en üst düzeye çıkarmak için yerden tasarruf sağlayan bir düzene sahip ultra kompakt, yüzde 60 form faktörüne sahiptir. Klavye, daha duyarlı anahtar işlemi için daha kısa çalıştırma noktası ve daha kısa hareket mesafesi ile tasarlanmış HyperX kırmızı doğrusal mekanik anahtarları kullanır. ‘HyperX Alloy Origins 60′, HyperX Red anahtarlarının açık LED tasarımlarını ve hızlı tanıma için yanlara basılmış ikincil işlevlere sahip PBT çift vuruşlu tuş kapaklarını kullanır. ‘HyperX NGENUITY’ yazılımı ile kullanıcıların ışıklandırma, ‘Oyun Modu’ ve makro ayarlarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyarak dahili belleğe sahip üç adede kadar profil sunmaktadır.  

  • Xbox İçin HyperX ChargePlay Duo Kontrol Cihazı Şarj İstasyonu 

HyperX ChargePlay Duo

Resmi Xbox lisanslı ‘HyperX ChargePlay Duo’, Xbox için tasarlanmış olup, Xbox X / S serisi ve Xbox One kablosuz kontrol cihazları ile uyumludur. Xbox X / S serisi kablosuz kontrol cihazlarına sığması için iki adet pil kapağı da yanında gelmektedir. Ürün, sağlam ve ağır tabanıyla kullanışlı ve güvenli yerleştirme sunan bir tasarıma sahip olup, her kumanda üzerinde şarj durumunu gösteren LED göstergeler bulunmaktadır. Her ‘ChargePlay Duo’ kontrol cihazı ayrıca, iki adet 1400 mAH şarj edilebilir pil paketi içermektedir.  

  • HyperX Pulsefire Haste 

HyperX Pulsefire Haste

İlk olarak ABD’de piyasaya sürülen ‘HyperX Pulsefire Haste‘, artık tüm dünyada satışta. ‘Pulsefire Haste’, daha hızlı hareket ve havalandırma sağlayan ultra hafif, etek yapılı altıgen tasarıma sahiptir. Toza karşı dayanıklı TTC altın mikro anahtarlar ile 60M tıklama ömrüne, altı adet programlanabilir düğmeye ve yerleşik belleğe sahiptir. ‘Pulsefire Haste’, kolay kayma hareketi için düşük sürtünmeli, yüzde yüz saf PTFE kızaklarla üretilmiş olup, hafif ve esnek ‘paracord’ malzemeden tasarlanmış olan ‘HyperFlex USB Kablo’, gerginliği ve direnci azaltarak daha kolay mouse hareketlerine olanak verir. Daha fazla kontrol ve konfor isteyen kullanıcılar için, mouse’un yanları ile sol ve sağ mouse düğmelerine kavrama bantları yerleştirilmiştir. Kullanıcılar ‘HyperX NGENUITY Yazılımı’ ile DPI ayarlarını, RGB aydınlatma özelliklerini, tuş atamalarını kolayca kişiselleştirilebilir ve makroları kayıt edebilirler.  

  • HyperX Cloud II Kablosuz Kulaklık

HyperX Cloud II Kablosuz Kulaklık

İlk olarak ABD’de piyasaya sürülen HyperX Cloud II kablosuz kulaklık artık tüm dünyada satışta. Kablolu Cloud II’nin tasarımı, konforu, performansı ve dayanıklılığının mirasını temel alan Cloud II Kablosuz, sürükleyici oyun içi ses deneyimi sunar. Evde ve okulda çalışırken ya da evde oyun oynarken zengin ve net bir ses sağlayan HyperX özel ayarlanmış sanal 7.1 surround ses 2 ve 53 mm sürücüler içerir. Oyun sınıfı kablosuz kulaklık, 2.4 GHz’de bağlantı, 30 saate kadar 3 pil ömrü ve 20 metre kablosuz menzil 4 sunar.  

  • HyperX Cloud Revolver + 7.1 

HyperX Cloud Revolver + 7.1

İlk olarak ABD’de piyasaya sürülen ‘HyperX Cloud Revolver + 7.1′, artık tüm dünyada mevcut. ‘Cloud Revolver + 7.1 Oyun Kulaklığı’, etkileyici ses, geniş ses aralığı, stüdyo sınıfı ses kalitesinin yanı sıra özel HyperX konforu ve dayanıklılığı sunar. Sanal ‘surround’ sese sahip ‘Cloud Revolver + 7.1’de, FPS ve açık dünya oyunlarında gelişmiş ses hassasiyeti için daha fazla derinlik ve genişlik sağlamak için 50 mm yönlendirmeli sürücüler bulunmaktadır. Yeni nesil sürücüler hassas bir şekilde konumlandırıldığından yüksek kaliteli ses için düşük, orta ve yüksek tonları ayırmakta olup, akustik bölmenin mekanik tasarımı ve büyük kulak kapakları sayesinde oyunculara maksimum rekabet avantajı sağlamaktadır. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

HyperX Alloy Origins inceleme: Basit görünüm akıcı performans

HyperX’ten oyunculara yönelik yeni mekanik klavye: Alloy Origins

Kingston Canvas Select Plus SD kart inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz