Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2021, bu sene pandemi sebebiyle online bir şekilde düzenlenecek. LG de CES 2021’de yeni ürünlerini tanıtmak için hazırlıklarını sürdürüyor. LG, bu sene CES 2021’de bükülebilir OLED oyuncu monitörünün demosunu gün yüzüne çıkarmayı planlıyor. LG ‘nin CSO adını verdiği yeni bükülebilir OLED oyuncu monitörünün ekranı, kullanıcılara düz ve kıvrımlı ekran modları arasında geçiş yapmaya olanak tanıyacak.

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) denince akla gelen ilk firmalardan biri olan Güney Kore merkezli şirket, bu sene çevrim içi bir şekilde düzenlenecek olan CES 2021’de, yeni geliştirdiği ekranlarının tanıtımını yapacak. LG’nin görücüye çıkaracağı ekranlar arasında, şeffaf OLED prototipleri de bulunuyor. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisinin CES 2021’de göstereceği şeffaf OLED ekranların yanı sıra LG, bükülebilir CSO (Cinematic Sound OLED) ekranını da tanıtacak. 48 inç 4K çözünürlük vadeden bu konsept ekran, düz ekrandan kıvrımlı bir ekrana dönüşebiliyor.

LG ‘nin bükülebilir OLED oyuncu monitörü: CSO

LG’nin 48 inç 4K çözünürlük sunan CSO ekranı, farklı kullanım amaçları için şekil değiştirebiliyor. Bu bağlamda ekran düz moddayken videolar izlenebiliyor, kıvrımlı moda alındığında da ise, ekran oyun moduna geçiş yapıyor. LG CSO ekranın kıvrımlı moddaki yarı çapı, 1.000 mm’ye kadar da çıkabiliyor. 

LG, özellikle son dönemlerde monitör ve ekranlarla alakalı çalışmalarına ağırlık verdi. Şirket geçen sene CES’te kıvrımlı bir şekil alabilen 65 inç ekranını görücüye çıkarmıştı. Bu bağlamda LG, aslında ilk defa görücüye kıvrılabilir ekranlarla gelmiyor. Ancak tabi ki iki cihaz arasında önemli farklar da bulunuyor. 

LG’nin Cinematic Sound OLED yani CSO ile 2020 CES’te tanıttığı ekran arasındaki farklar elbette ki bulunuyor. Bunlardan ilki 0,6 mm kalınlığındaki film ikaz cihazı, OLED paneli neredeyse bir hoparlöre çeviriyor. Bununla birlikte ses, direkt ekrandan geliyor ve monitör de bu şekilde daha ince bir yapıda oluyor. LG’nin 2021 CES’te tanıtacağı yeni monitörün ayrıca 40 Hz’den 120 Hz’e kadar değişen ekran tazeleme oranlarını da destekliyor.

İlginizi Çekebilir:

LG, ‘CES 2021’de Sesli Komut ile Açılan Bir Buzdolabı Tanıtacak!

Honor, Yeni Dizüstü Bilgisayar Modellerinde ‘Windows 10’ İşletim Sistemi Kullanacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz