LG ’nin, şirket için pek de iyi gitmeyen akıllı telefon pazarından çekilebileceği haberi ortaya çıktı. LG CEO’sunun çalışanlarına gönderdiği notla belli olan gelişmede, akıllı telefon biriminin kapatılabileceği, satılabileceği ya da küçültüleceği belirtildi.

Akıllı telefonların hayatımıza daha da entegre olmasıyla, Apple, Samsung, Huawei gibi markaların gerisinde kalan ve rekabette eskide yaşadığı iyi günleri bulamayan LG’nin akıllı telefon sektöründen tamamen çıkabileceği haberi elde edildi. Bu bağlamda eski popülaritesini mumla arayan şirket de bu durumun farkında olacak ki, LG CEO’su Kwon Bong-seok’un çalışanlarına gönderdiği bir notla akıllı telefon birimi hakkında bazı gelişmelerin olacağını söyledi.

The Korea Herald tarafından aktarılan detaylara göre, LG CEO’su, çalışanlarına bugün şirket içi bir not gönderdi. Kwon Bong-seok’un gönderdiği notta, LG’nin akıllı telefon pazarından çekilebileceği açıkça belirtildi. 

CEO’nun çalışanlarına ilettiği notta: “Küresel mobil cihaz pazarındaki rekabet giderek şiddetlendiği için LG’nin soğuk bir karar alma ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket; akıllı telefon bölümünün satışı, pazardan çekilme ve küçülme dahil olası bütün çözümleri değerlendiriyor.” ifadeleri yer aldı. 

LG; akıllı telefon sektöründen çekilebilir ya da küçülebilir

Aslına bakarsanız, Apple, Samsung, ya da Çinli rakiplerinin yanına bile yaklaşamayan ve özellikle amiral gemisi segmentte pazar payının neredeyse olmadığı LG’nin bir süredir akıllı telefon sektöründen çekileceği iddiaları gündemde kendine yer buluyordu. Ancak bugüne dek şirketten net bir adım görülmemişti. Bugün ortaya çıkan haberlerle LG’nin akıllı telefon sektöründen vazgeçmek üzere olduğu resmi olarak belli oldu.

Şirket eğer akıllı telefon biriminde küçülmeye giderse, LG Mobile bölümünün %60’ını şirket içindeki diğer birimlere veya LG’ye bağlı farklı kuruluşlara transfer edecek. Akıllı telefon biriminin kapatılıp kapatılmayacağı konusu ise CEO’sunun da belirttiği gibi şu an değerlendiriliyor. 2019 yılında da benzer bir haber çıkmış ve LG’nin telefon pazarından çekileceği aktarılmıştı. O dönem yalanlanan ve faaliyetlerine devam eden LG, görünen o ki durumun farkında ve bazı önlemler almak istiyor. Bu bağlamda şirketin TV sektöründeki başarısı göz önüne alındığında yatırımların TV çalışmaları için artırılacağı düşünülüyor. 

İlginizi Çekebilir:

LG, ‘CES 2021’de Akıllı Ev Sistemleri Ürünlerini Tanıttı 

LG, Yeni Nesil ‘Ultra’ Monitör Serisini Tanıttı! 

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz