MagSafe Duo 29W Şarj Adaptörü
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ABD’li teknoloji devi Apple, ‘Destek’ sayfası üzerinden ‘MagSafe Duo’nun nasıl kullanılacağına ilişkin yeni bir yazı yayınladı. Şirket; söz konusu yazıda, hem ‘Apple Watch’ hem de ‘iPhone’u aynı anda şarj edebilen ‘MagSafe Duo’ şarj cihazının Apple’ın 29W gücündeki eski nesil şarj adaptörü ile uyumlu olmadığına işaret etti.  

ABD’li teknoloji devi Apple, ‘Destek’ sayfası üzerinden aynı anda hem ‘Apple Watch’ hem de ‘iPhone’u şarj edebilen yeni kablosuz şarj cihazı ‘MagSafe Duo’nun kullanım talimatlarına ilişkin yeni bir yazı yayınladı. Yazıda; ‘MagSafe Duo’ şarj cihazının, Apple’ın 29W gücündeki eski nesil USB-C şarj adaptörü ile uyumlu olmadığına işaret edildi. Şirket, söz konusu adaptörün üretimini kademeli olarak durdurmuş ve 2018’de adaptörün 30W gücündeki bir versiyonunu satışa çıkarmıştı. Fakat markanın, hala eski adaptörü kullanan müşterileri bulunuyordu. Bu tüketicilerin, yeni versiyona geçiş yapması veya 30W gücündeki versiyonu satın alması gerektiği ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; ‘MagSafe’, standart ‘Qi (Kablosuz Taşınabilir Şarj Teknolojisi)’ şarj cihazlarının sağlayabildiğinin iki katı güç aktarımı yapabiliyor. Ayrıca cihaz, 2019 ortalarında tanıtılan ‘USB Power Delivery 3.0’ teknolojisini destekleyen adaptörler ile uyumlu bir biçimde çalışabiliyor. Bu da 2019 yılından önce piyasaya sürülen şarj adaptörlerinin, ‘MagSafe’ler ile uyumlu olmadığı anlamına geliyor. 

‘MagSafe Duo’, bir şarj adaptörü ile satışa sunulmuyor

MagSafe Duo Şarj Adaptörü

Diğer yandan Apple, ‘MagSafe’ ürün yelpazesini Ekim ayında online olarak gerçekleştirdiği bir tanıtım etkinliği sırasında görücüye çıkarmıştı. Fakat ürün, Aralık ayı başlarında satışa sunulmuştu. 129 dolarlık bir fiyat etiketi bulunan ‘MagSafe Duo’nun, aynı anda iki cihazı birden şarj edebilmek üzere geliştirildiği ifade edilmişti. Cihaz, standart ‘MagSafe’in aksine hem ‘Apple Watch’u hem de ‘iPhone’u kablosuz bir biçimde aynı anda şarj edebiliyordu. Fakat ‘MagSafe Duo’, bir güç adaptörü ile birlikte satışa sunulmadığı için kullanıcıların, kendi şarj adaptörlerini kullanması gerekiyordu. Fakat yayınlanan yazı sonrası; 29W gücündeki eski nesil adaptörlerin, ‘MagSafe Duo’ ile kullanılamayacağı da ortaya çıkmış oldu. ABD’li teknoloji devi; ürünün 11W’a kadar kablosuz şarj desteği bulunan 20W gücündeki adaptörler veya 14W’a kadar kablosuz şarj desteği bulunan 27W gücündeki adaptörler ile uyumlu olduğuna işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘iPhone 12’ Serisi İçin Birinci Nesil ‘MagSafe’ Aksesuarları Satışa Sunuldu 

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

Apple, Gelecek Nesil iPhone’lar İçin Kendi Mobil Modemini Geliştiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz