Elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla, kullanıcılarına Kendi Kendine Sürüş (Full Self Driving) özelliği için aylık abonelik sistemi sunmaya başladı. Tesla CEO’su Musk’un bir süredir dile getirdiği kendi kendine sürüş aboneliği için kullanıcılar aylık 199 dolar ödeme yapacak. 

ABD merkezli otonom ve elektrikli araç üreticisi Tesla, kullanıcıların aylık abonelik paketleri alabileceği Kendi Kendine Sürüş (Full Self Driving) sistemini duyurdu. Kullanıcılar Tesla’nın kendi sitesi üzerinden aylık abonelik sistemlerini 199 dolar karşılığında satın alabiliyor. Ancak şirketin geçen dönemlerde durdurduğu ‘Gelişmiş Otopilot’ paketini satın alan kişiler, Tesla’nın destek sayfasında yer alan bilgilere göre, yeni abonelik sistemini aylık 99 dolara sahip olabilecek. 

Tesla, bu zamana kadar Kendi Kendine Sürüş sistemini bir kerelik 10.000 dolar’lık bir ücret karşılığında satıyordu. Ancak aylık abonelik kullanıcıların uzun vadeli  bir taahhüt olmaksızın Kendi Kendine Sürüş özelliklerini test edebilecek. Tesla sahipleri, Tesla web sitesindeki şartlara göre, istedikleri zaman aylık FSD aboneliklerini iptal edebilirler.

Otomobiller konfigüre edilmeli

Tesla’nın hayata geçirdiği yeni abonelik sistemini kullanacak otomobiller, sadece Kendi Kendine Sürüş bilgisayar donanımı 3.0 veya Temel veya Gelişmiş Otopilot konfigürasyonuna sahip olmalı. Aksi takdirde diğer Tesla sahipleri araçlarını Kendi Kendine Sürüş sistemine hazır hale getirmek için 1.500 dolar karşılığında bir donanım yükseltmesi satın alabilir.

Tesla CEO’su Elon Musk, birkaç yıldır Kendi Kendine Sürüş sistemi için bir abonelik seçeneği vaat ediyordu. Tesla nihayet bu ayın başlarında sistemin 9. sürümünün betası için kablosuz yazılım güncellemeleri göndermeye başladı. 

Bir Tesla sahibi, Tesla’dan aldıkları bir bildirimi CNBC ile paylaştı ve Kendi Kendine Sürüş aboneliğinin “Otomatik Pilotta Gezinme, Otomatik Şerit Değiştirme, Otomatik Park Etme, Çağırma ve Trafik Işığı ve Dur İşareti Kontrolü gibi özellikleri” içerdiğini söyledi. Bildirimde ayrıca “şu anda etkinleştirilmiş özelliklerin aktif sürücü denetimi gerektirdiği ve aracı otonom hale getirmediği” belirtildi.

İlginizi Çekebilir:

Tesla, İlk Kez Bir Çeyrekte 200 Binin Üzerinde Araç Teslimatı Yaptı! 

Tesla, Seyir Kontrol Özelliğinde Yaşanan Güvenlik Riski Sebebiyle 300 Bine Yakın Otomobili Geri Çağırdı!

Tesla, ‘Dünyanın En Hızlı 5’inci Süper Bilgisayarı’ Olarak Nitelendirdiği Süper Bilgisayarını Tanıttı! 

Redmi Note 10 5G vs Redmi Note 10: Aradaki Farklar neler? Redmi Note 10 5G Kutu Açılımı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz