Samsung’un Şubat ayında gerçekleştireceği bir etkinlikte yeni modelini görücüye çıkarması beklenen ve katlanabilir telefonlarından oluşan “Galaxy Fold” serisiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Koreli bir haber sitesinin iddiasına göre marka yeni modeli, “Galaxy Fold 2” yerine “Galaxy Bloom” adıyla ve hedef kitlesi 20’li yaşlarındaki kadın müşteriler olan bir tanıtım stratejisiyle piyasaya sürecek. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlarından oluşacak “Galaxy Fold” serisine ekleyeceği modelle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Koreli haber sitesi AjuNews’in iddiasına göre, marka yeni modelini beklendiği şekilde “Galaxy Fold 2” olarak değil, bunun yerine “Galaxy Bloom” olarak adlandıracak. Yeni katlanabilir akıllı telefon, kozmetik markası Lancome’un açılıp kapanabilir kompakt pudrasından ilham alınarak görücüye çıkarılacak ve hedef kitlesi 20’li yaşlarındaki kadın müşteriler olan bir tanıtım stratejisiyle piyasaya sürülecek.  

Galaxy Fold 2 to be called Galaxy Bloom, inspired Lancome powder compact

Bununla birlikte, “Galaxy Bloom” katlanabilir tasarımı yanında ultra ince bir ekran materyaliyle kullanıcı beğenisine sunulacak. 8K çekim yapabilen ilk telefon olacağı iddia edilen model, Motorola’nın katlanabilir telefonu Razr’ın 1,500 dolarlık fiyat etiketinden daha uygun bir fiyatla raflardaki yerini alacak. Teknoloji devi, ikinci katlanabilir telefonunu Kore’de 4G ve 5G desteği seçenekleriyle satışa çıkaracak. Marka tarafından serinin ilk telefonu olarak piyasaya sürülen “Galaxy Fold” ise sadece 5G destekli seçeneğiyle satışa sunulmuştu. 

Yeni modelin, marka tarafından 11 Şubat’ta düzenlenecek bir etkinlikle görücüye çıkarılacağı ve genç bir müşteri kitlesini hedef alması sebebiyle daha uygun fiyatla piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Telefon iddialardaki gibi yüksek çözünürlükte çekim yapabilme kapasitesine sahip olursa bu durumun pil ömrüne nasıl etki edeceği veya teknoloji devinin böyle bir tanıtım stratejisiyle başarı yakalayıp yakalayamayacağı ise hala merak konusu.  

Samsung S serisi ve Fold 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

Samsung, Galaxy Fold 2’nin ekranında gerçek cam kullanacak

Samsung Galaxy Fold 1 Milyon Satış Adedine Ulaştı