Milyonlarca kullanıcıyı barındıran Microsoft, 365 üyelerine kara haberi verdi; üyelik ücretlerine zam yaptığını mail yoluyla tüm kullanıcılara duyurdu. İşte konunun detayları!

Microsoft Corporation, ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştiren üreten ve satan firma Microsoft Windows ve MS-DOS işletim sistemi aileleri, Microsoft Office paketi, Bing adlı arama motoru, Internet Explorer ve Edge web tarayıcılarını kapsayan yazılımlarıyla biliniyor.

Firmanın öne çıkan donanım ürünleri arasındaysa Xbox video oyun konsolları, Microsoft Hololens sanal gerçeklik gözlükleri ve Microsoft Surface dokunmatik ekranlı kişisel bilgisayar ürün ailesi yer alıyor. Bir başka deyişle 4 Nisan 1975’te Paul Allen ile Bill Gates tarafından kurulan Microsoft, bilgisayarla haşır neşir olan herkesin hayatında yer ediniyor. Birçok kullanıcısı olan Microsoft’un son zam haberi ise Microsoft 365 kullanıcılarını bir hayli üzecek gibi görünüyor.

13 Eylül’den İtibaren Microsoft 365 Üyeliği Zamlanacak!

Günümüzdeki ekonomik koşullardan dolayı art arda gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Son olarak akıma Microsoft’ta katıldı. Firma, 365 üyeliği kullanan kullanıcılarına e-posta yoluyla bu talihsiz haberi iletti. Dün kullanıcılarıyla yeni fiyatlarını paylaşan firma, fiyatlarını 949,99 Türk lirasından 1,299.99 Türk Lirasına çıkarttı.

Microsoft, kullanıcılara gönderdiği mailde şu ifadelere yer verdi: “13.09.2022 itibarıyla, MICROSOFT 365 PERSONAL için TRY 949,99 olan abonelik ücreti, değişen pazar koşullarını yansıtacak şekilde TRY 1,299.99 olarak değiştirilecek. 13.09.2022’den sonra yapacağınız planlanmış ödemeniz öncesinde aboneliğinizi iptal etmediğiniz takdirde bu fiyat üzerinden ücretlendirilirsiniz. Hesabınızda değişiklik yapmak veya aboneliğinizi iptal etmek için hesap sayfanızda oturum açın, Hizmetler ve abonelikler bölümünü ziyaret edip Ödeme ve faturalandırmayı seçin.”

Microsoft 365 Üyeliği Hangi Ürün ve Hizmetleri Kapsıyor?

Günümüzde pek çok kişinin kullandığı ve içinde birden fazla uygulama bulunduran Microsoft 365 üyeliği özellikle öğrencilerin ve çalışanların gözdesi olmaya devam ediyor. Bilgisayarlarda ve telefonlarda kullanılabilen üyelik, kullanıcılarına 1 TB bulut depolama alanı sunuyor.

Bunlara ek olarak Microsoft 365, Power Point, Word, Excel uygulamalarının bünyesinde pek çok hazır şablon, fotoğraf, simge ve yazı şekilleri bulunduruyor. Beş cihazda aynı anda kullanım imkanı tanıyan Microsoft 365 üyeliği, OneDrive ve Outlook’ta gelişmiş güvenlik çözümleri de sunuyor. Ayrıca, OneDrive üzerinden farklı cihazlar arasında eş zamanlı fotoğraf ve belge paylaşmaya imkan tanıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz