Teknosa pazaryerini tüketicilerle buluşturdu

Teknosa, pazaryerinin açıldığını bildirdi. Şirketin 10 Şubat’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan paylaştığı açıklamaya göre, teknosa.com üzerinden üçüncü şahıs satıcıların satışa başladıklarını belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “…Teknosa, Türkiye’de kendi sektöründe ilk olan pazaryeri ile tüketici teknoloji ekosistemindeki tüm ürün ve hizmetleri değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vererek bütünsel bir deneyim ve Teknosa güvencesiyle müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır…” Hatırlanancağı üzere, Teknosa’nın 22 Nisan 2021’de KAP’taki duyurusunda pazaryeri açma projesine yer verilmişti. Şirket açıklamada pazaryerinin Teknosa‘nın mağazacılık ve çevrimiçi kanallardaki mevcut durumuna entegre olacak şekilde hayata geçirileceğine dikkat çekmişti.

Teknosa’nın pazaryerindeki satıcılardan birine örnek

Pazaryerinde neler var?

Teknosa.com’a girdiğimizde pazaryeri için özel bir bölüm ya da sekme açılmadığını görüyoruz. Bununla birlikte, her ürün kategorisinde üçüncü şahıs satıcıların ürünlerini görüntüleyebiliyoruz. Şu an için pazaryerindeki üçüncü şahıs satıcı sayısını tam olarak bilmemekle birlikte hemen hemen her kategorinin altnda satıcıya rastlamak mümkün. Örneğin, DepoDünyası isimli satıcı, Luxell marka fırın ya da ankastre ürünleri satıyor. Diğer bir örnek ise doludepo ve satıcı, Samsung’un beyaz eşyalarını tüketicilere ulaştırıyor.

Teknosa 2021 3Ç itibarıyla toplam cirosunun içinde online satış tutarının 664,5 milyon TL’lik olduğunu aktarmıştı. Online satışların toplam ciro içindeki payı ise yüzde 14,4 seviyesinde gerçekleşti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz