Okuma Süresi
1 dakika

Xbox’ın Pazarlama Birimi Başkanı Aaron Greenberg, yaptığı röportajda Xbox Project Scarlett’e değindi. Greenberg, rakip değil müşteri odaklı bir ilerleme hedefleri olduğunu da dile getirdi.

2020 yılının özellikle oyun sektörü açısından çok hareketli geçeceği bilinen bir gerçek. Oyunseverler, 2020 yılında ‘Cyberpunk 2077’ gibi bir yapımı beklerken aynı zamanda yeni bir Xbox ve PlayStation’ın piyasaya sürüldüğünü görecek.

Xbox Pazarlama Birimi Bakanı Aaron Greenberg’de konuyla alakalı yorumlamalarda bulundu. Bir internet sitesinde yaptığı röportajda; Sony’nin son oyun konsolu Playstation 4’ün çok büyük bir başarı yakaladığını, bu başarının Xbox yetkilileri tarafından yakından incelendiğini belirten Greenberg ayrıca Sony’nin çok güçlü bir şirket olduğunu ancak rakip değil müşteri odaklı çalıştıklarından bahsetti. Greenberg, Sony’nin yaptıklarına hayran kaldıklarını da dile getirdi.

Greenberg, dünyanın en güçlü oyun konsolunun Xbox olduğunu belirtirken, yeni Xbox’ın büyük yankı uyandıracağını ifade etti. Çalışmaların daha iyi yürütülebilmesi için stüdyolarını geliştirdiklerini ve dünyanın en büyük ekiplerinden bir tanesine sahip olduklarını anlattı. Ayrıca Greenberg, Project xCloud gibi yenilikler üzerinde de yoğun olarak çalıştıklarını ve yenilikler yapmaya devam edeceklerini yapmış olduğu röportajda dile getirdi.

Aaron Greenberg, yaptığı açıklamalarda hem yeni Xbox’ın özelliklerinden bahsetmiş hem de Microsoft ile Sony’nin rekabetlerinin arttığını dile getirmiş oldu. Yaklaşık bir yıl sonra her iki oyun konsolu da piyasaya çıkacak ve aralarında bir karşılaştırma yapılacak. Oyunseverlerin hangi konsola daha fazla ilgi duyduğu da 2020 yılında belli olmuş olacak.