Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Dijital Microsoft Teams Katılımcı Sayısını 49'a Çıkarıyor

Microsoft Teams Katılımcı Sayısını 49’a Çıkarıyor

Microsoft Teams katılımcı sayısı 49’a kişiye çıkacak. Microsoft Teams ‘in katılımcı sayısını artırmasındaki en önemli sebep ise Zoom’a daha dişli bir rakip olmak. 

Yaşanan karantina döneminde neredeyse herkesin hayatının içerisine girmeyi başaran uygulamaların başında görüntülü konferans hizmeti sunan uygulamalar geliyor. Zoom’un başı çektiği video konferans uygulamaları her geçen gün yeni özellikler ekleyerek daha fazla tercih edilmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda en büyük değişiklikleri gizlilik, güvenlik ve elbette ki katılımcı sayısında görüyoruz. Zoom’un bu dönemde sıklıkla tercih edilmesinin en büyük sebebi ise ücretsiz olarak 50 katılımcıyla aynı anda görüşme yapabilmeniz. 

Zoom’un rakiplerinin başında yer alan Microsoft Teams de söz konusu katılımcı sayısını artırarak, kullanıcıların platformu daha fazla tercih etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 

Microsoft sözcüsü tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre, şirket Teams uygulamasını 7 x 7 görünüme geçirmeye hazırlanıyor. Bu da Microsoft Teams ’te katılımcı kısa süre sonra 49 katılımcıyla video konferans görüşmesi yapılmasına olanak sağlayacak. 

Microsoft, Zoom ile aradaki farkı kapatmak için çalışıyor

CRN’de yer alan bir habere göre Microsoft, video konferansa katılabilecek maksimum kullanıcı sayısını 49’a yükselterek Zoom’a daha dişli bir rakip olmayı hedefliyor. Popüler teknoloji dergisi CRN, bir microsoft sözcüsü ile iletişime geçerek 49 kişilik video konferansın kullanıcılara sunulmak üzere olduğunu doğrulamış. 

Microsoft sözcüsünden edinilen bilgiler arasında, Teams platformuna gelecek yeni katılımcı sayısı sınırlamasının tarihi ile ilgili bir detay yer almıyor. Ancak, şirketin yeni katılımcı sınırlamasını kısa sürede kullanıcıya sunması bekleniyor. 

Microsoft yetkilisi: Microsoft Teams ‘in katılımcı sayısı yetersiz

Daha önce açıklamalarda bulunan bir Microsoft yetkilisi, şirketin forumlarında 3 x 3 yani 9 kişilik düzenin yetersiz olduğunu dile getirmişti. Ancak bunun bir başlangıç olduğunu ve çalışmalara devam ettiklerini de dile getirmişti. Aslında pek çok kişi Microsoft’tan böyle bir değişiklik yapmasını bekliyordu. 

Microsoft Teams’in şu an için günlük 75 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Microsoft, salgından sonra da bu durumun değişmeyeceğini ve Teams platformunun daha popüler olacağına inandığını belirtiyor. 

Elbette ki tüm dünyada değişiklikler ve yeni normaller yaratan olağanüstü dönemde, insanların alışkanlıkları da büyük ölçüde değişti. İş yapış biçimlerinde değişiklik yaratan pandemi süreci sonrasında da birçok şirketin uzaktan çalışmaya bakış açısı önemli bir ölçüde farklılaştı. 

Zoom hakkında sürekli çıkan gizlilik ve güvenlik problemleri de göz önüne alındığında, Microsoft’un yeni değişiklikler eklemesi ve kullanıcıları kendine çekmesi Teams platformunun ilerleyen zamanlarda sık sık tercih edilmesinin önünü açıyor.

İlginizi Çekebilir:

Zoom Piyasa Değeri Rekor Seviyede Arttı

Singapur Yargısı, Zoom Üzerinden İdam Cezası Verdi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Yönetimi, TikTok ve Oracle Arasındaki Anlaşmaya Onay Verdi 

Donald Trump, ABD yönetiminin TikTok ve Oracle arasındaki anlaşmaya onay verdiğini açıkladı. Çin hükumetinin, ikili arasındaki anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı ise henüz bilinmiyor.   ABD Başkanı Donald Trump’ın; kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettikleri gerekçesiyle TikTok ve WeChat hakkında iki adet kararname...

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...

Project Cars 3 Oyununun 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars 3 yakın bir zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Project Cars 3 oyununa 1.4 güncellemesi geldi ve yama notları...

İstanbul Valiliği Açıkladı: Kamu Kurumlarına HES Kodu ile Girilecek

İstanbul Valiliği ’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, kamu kurumlarına girişte 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren HES kodunun zorunlu olacağı bilgisi paylaşıldı. İstanbul Valiliği...