Online Mezuniyet Töreni
Okuma Süresi
2 dakika

Microsoft, geniş ölçekli okullarda online mezuniyet töreni yapılabilmesi için Teams’in canlı etkinlik katılımcı sayısı limitini 10 binden 20 bine çıkardığını açıkladı. Aktarılan detaylara göre; uygulama lisansını bulunduran eğitim kurumları, Mayıs ve Temmuz ayları arasında aynı anda 20 bin katılımcılı ve 16 saate kadar sürebilen 50 canlı etkinlik gerçekleştirebilecek. 

Mezuniyet, öğrencilerin uzun süre boyunca iple çektikleri önemli bir dönüm noktası olsa da Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgını, pek çok toplu etkinlik gibi mezuniyet törenlerinin de yapılmasına engel oluyordu. Koronavirüs krizinin beraberinde getirdiği karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle pek çok okul, mezuniyet törenlerini iptal etmek veya ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalıyordu. “Microsoft Office 365” platformu pek çok okul tarafından kullanılan Microsoft ise konuyla ilgili yeni bir hamle yaptığını duyurdu. Şirket, açıklamasında geniş ölçekli okulların online mezuniyet töreni yapabilmesi içiTeams’in canlı etkinlik katılımcı sayısı limitini 10 binden 20 bine çıkardığını ifade etti.  

Yapılan açıklamaya göre; eğitim kurumları için ücretsiz olan “Microsoft Office 365 A1” lisansına sahip okullar, Mayıs ve Temmuz ayları arasında herhangi bir ek ücret ödemeden Teams üzerinden 20 bine kadar kişinin katılabildiği canlı etkinlikler düzenleyebilecek. Bununla birlikte; yine aynı süre içerisinde, lisans sahipleri tarafından eş zamanlı olarak 16 saate kadar süren 50 adet canlı etkinlik düzenlenebilecek. Bu tip bir online etkinliğin, geleneksel mezuniyet törenlerinin yarattığı etkiyi mümkün kılamayacak olsa da küresel salgın şartları altında, klasik törenlere iyi bir alternatif olabileceği ve kullanıcıları için eğlenceli anılar bırakabileceği tahmin ediliyor.  

Facebook da sanal mezuniyet töreni düzenleyeceğini açıklamıştı

Sanal Mezuniyet Töreni
Kaynak: cnn.com

Kısa bir süre önce Facebook da kendi platformunda, sanal mezuniyet töreni düzenleyeceğini duyurmuştu. Şirket, söz konusu etkinliğe Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü isimlerin de katılım sağlayacağını ifade etmişti. Benzer şekilde New York Valisi de koronavirüs nedeniyle, nikah memurlarına online nikah kıyma izni vermişti. Buna ilişkin çıkarılan kararnamede, New Yorkluların evlilik cüzdanlarını da online olarak alabileceklerine işaret edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası; sosyal medyada pek çok kişi, koronavirüs nedeniyle dünyanın git gide daha da fazla oranda online bir platforma dönüştüğünü belirtti. Bazı kişiler de kısa bir süre öncesine kadar, bu dönüşümü koronavirüsün değil de sosyal medyanın yaratmasını bekliyor olduklarını söyledi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

New York Valisi, Nikah Memurlarına Online Nikah Kıyma İzni Verdi 

Starbucks, Türkiye’de Online Hizmete Başlıyor

Migros, Online Satış Kapasitesini Artırmak İçin Gölge Mağaza Modeline Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz