Microsoft Yeni Yetenek Girişimi

Microsoft, LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içerisinde geliştirdiği Yeni Yetenek Girişimi Programı ile pandemi sürecinde işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak. Program, işsizlik riskiyle karşı karşıya kalmış 25 milyon kişiye yol haritası çizerek destek olacak.  

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, yapılan sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle pek çok iş pratiğinin dijitalleştirilmesine neden oluyor. Bununla birlikte yapılan araştırmalar; pandeminin yarattığı ekonomik krizin, global çapta iş gücüne dahil insanların yarısına yakınını işsizlik tehlikesiyle yüz yüze getireceğini öngörüyor. Microsoft ise söz konusu global krizden etkilenecek iş gücüne destek olmak amacıyla yeni bir programı hayata geçiriyor. Aktarılan detaylara göre; LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içerisinde geliştirilen Microsoft Yeni Yetenek Girişimi Programı, koronavirüs salgını sürecinde işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak.

Program, işsizlik riskiyle karşı karşıya kalan 25 milyon kişiye yol haritası çizerek destek olacak. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim hakkı sunan programa katılanlar, edinmek istedikleri uzmanlık sertifikalarına da düşük bütçeler karşılığında sahip olabilecek. Katılımcılar ayrıca, mevcut mesleklerinde yeni yetkinlikler kazanabilecekleri gibi dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmek adına da daha donanımlı hale gelecek.  

Microsoft Yeni Yetenek Girişimi Programı, gelecek vadeden mesleklerle ilgili de ipuçları verecek

Microsoft Yeni Yetenek Girişimi Programı

Paylaşılan diğer detaylara göre Microsoft Yeni Yetenek Girişimi Programı; LinkedIn Learning, Microsoft Learn ve GitHub’ın içeriklerine ücretsiz erişim imkânı sağlıyor. Program kapsamında kullanılabilen iş arama araçları sayesinde, iş gücü açığı bulunan meslek grupları ve bu mesleklerde faaliyet gösterebilmek için sahip olunması gereken yetenekler de kolayca tespit edilebiliyor. Tüm bu kaynaklara opportunity.linkedin.com adresli merkezden İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dil desteğiyle ulaşılabiliyor. 

Microsoft, aynı zamanda Microsoft Teams platformunda işverenlerin mevcut çalışanlarına yeni yetkinlikler kazandırmalarına destek olacak bir eğitim uygulaması geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürdüğünü de ifade ediyor.

“Global Yetenek Girişimi” ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Microsoft Word, Bünyesine Benzerlik Kontrolü Özelliği Ekliyor 

Microsoft’un Düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye Yarışması Sonuçlandı

Microsoft Teams Katılımcı Sayısını 49’a Çıkarıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz