Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaDijitalMicrosoft Word, Bünyesine Benzerlik Kontrolü Özelliği Ekliyor 

Microsoft Word, Bünyesine Benzerlik Kontrolü Özelliği Ekliyor 

Microsoft Word, kullanıcıların belgelerini çevrim içi kaynaklara benzerlik açısından kontrol edebilecekleri bir Benzerlik Kontrolü özelliği eklediğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; söz konusu özellik, yapay zeka tabanlı “Microsoft Editor”ın bir parçası olarak kullanıcı beğenisine sunulacak. 

Microsoft, Word bünyesine kullanıcıların belgelerini çevrim içi kaynaklara benzerlik açısından kontrol edebilecekleri yeni bir Benzerlik Kontrolü özelliği eklediğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; söz konusu özellik, yapay zeka tabanlı “Microsoft Editor” özelliğinin bir parçası olarak kullanıcı beğenisine sunulacak. Bununla birlikte Microsoft Word; Benzerlik Kontrolü özelliğini başlangıçta, yalnızca eğitim kurumlarına sunulan Microsoft 365 Edu A3 ve A5 hizmetleri bünyesinde kullanıma sokacak. Fakat platforma eklenen yenilik, gelecek aylarda tüm Microsoft Word kullanıcıları tarafından erişilebilir hale getirilecek. 

Bununla birlikte; arama motoru “Bing” entegrasyonu ile çalışacak olan Benzerlik Kontrolü, kullanıcıların orijinallik oranlarını tespit edebilecek ve içerisine dahil edilen kaynak gösterme araçları sayesinde, kullanıcıların orijinal kaynaklara doğru biçimde referans yapabilmesine yardım edecek. Microsoft yetkililerinden Mike Tholfsen’a göre bu durum, kullanıcıların biçimden çok içeriğe odaklanabilmelerine de destek olacak.  

Microsoft; söz konusu özelliği gelecek aydan itibaren tüm Microsoft 365 kullanıcılarının hizmetine açmayı planlasa da eğitim kurumları bünyesindeki kullanıcılar, doğrudan Temmuz ayı itibariyle Benzerlik Kontrolü özelliğini kullanmaya başlayabilecek. Girişim ve işletme hesaplarından oluşan kurumsal kullanıcılar ise 2020 yılı sonlarına doğru özelliğe erişim sağlayabilecek. Benzerlik Kontrolü, başlangıçta yalnızca İngilizce dil desteğiyle kullanıcı beğenisine sunulacak.

Microsoft Editor nedir? 

Microsoft Editor

Microsoft Editor, Microsoft 365 bünyesinde yer alan sanal bir yazı asistanı. Özelliğe, Microsoft 365 kullanıcıları hem Word hem de Outlook kapsamında erişim sağlayabiliyor. Microsoft Editor’a; Google Chrome ve Microsoft Edge üzerinden bir tarayıcı uzantısı olarak da erişilebiliyor. Teknoloji devi, akıllı yazı asistanının; yazım denetimi, temel dil bilgisi düzeltmeleri ve noktalama işareti kontrollerini ücretsiz bir şekilde yapabildiğini ifade ediyor. Özelliğin ‘Premium’ versiyonu ise netlik, resmi yazım ve kelime bilgisi gibi nitelikler üzerinde çok daha gelişmiş bir dil bilgisi kontrolü sağlıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Microsoft’un Düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye Yarışması Sonuçlandı

Xbox Series X ‘in Açılış Sesi Microsoft Tarafından Paylaşıldı

Microsoft Teams Katılımcı Sayısını 49’a Çıkarıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR