Insha Ventures tarafından hayata geçirilen NakitBasit ile kullanıcılar, zincir marketlerden, perakende satış noktalarından, fatura ödeme merkezlerinden veya para transfer merkezlerinden cep telefonları aracılığı ile para çekebilecek.

Insha Ventures, yeni nesil finansal teknoloji ürünlerine yeni bir teknolojiyi daha ekliyor. Şirketin yeni FinTech markası NakitBasit, zincir marketlerden fatura ödeme merkezlerine kadar çok sayıda noktayı ATM’ye dönüştürüyor. Türkiye’de bir ilk olan uygulama üzerinden kullanıcılar, kasalarda cep telefonları aracılığı ile hesabında bulunan parayı çekebiliyor. Önümüzdeki günlerde para yatırma ve fatura ödemenin yanı sıra para transferi de gerçekleştirilebilecek.

Insha Ventures Genel Müdür Vekili Hasan Sami Bayansar, konu hakkında “Insha Ventures olarak 9 FinTech girişimimizden biri olan, ATM’lere bir alternatif olarak geliştirdiğimiz NakitBasit’i hayata geçirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. NakitBasit ile ilk etapta kullanıcılar, entegrasyonları tamamlanan Çağrı Market, Biçen Market, Föy Fatura, PayPorter, BPN, Elekse ve Fatura Vizyon şubelerinden Albaraka Türk’te bulunan mobil bankacılık hesaplarından para çekme işlemi gerçekleştirebilecek. Bunların yanı sıra hali hazırda Param, EnPOS, EPGİS, Birleşik Ödeme ve POS AŞ’nin de dahil olduğu iş ortaklarımızın sayısını ilerleyen süreçte artıracağız. NakitBasit para yatırma, fatura ödeme, yurt içi & yurt dışı para transferi gibi pek çok bankacılık hizmetini de kapsayacak. NakitBasit’te ana hedefimiz öncelikle ATM gibi hizmet verecek 10.000 noktayı aşmak. Türkiye’nin en geniş ATM ağına sahip olan bankasının toplamda yaklaşık 7.300 ATM’si olduğu düşünüldüğünde, NakitBasit ürünümüzün henüz 1. yılını tamamlamadan bu rakamlara ulaşabiliyor olması potansiyelini ortaya koyuyor. FinTech ekosisteminin lider kurucularından biri olarak ekosistemin gelişimine öncülük etmeyi ve önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz yeni projelerle hem ekosistemi desteklemeyi hem de bireylerin ve startup’ların hayatını kolaylaştırmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

NakitBasit uygulamasını App Store / Google Play’den indiren kullanıcılar, üye kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra en yakın NakitBasit noktasını harita üzerinden veya bulunduğu konuma en yakın yerler arasından seçebiliyor. İşlem yapmak istediği bankayı seçiyor, mobil bankacılık bilgileriyle TL hesaplarına erişim sağlıyor, işlem yapmak istediği tutarı seçiyor, uygulama üzerinden verilen işlem barkodunu kasa görevlisine göstererek çekmek istediği tutarı teslim alıyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz