Netflix’in ‘N-Plus’ isimli yeni bir çevrimiçi hizmet geliştirdiği ortaya çıktı. Netflix  ‘in üzerinde çalıştığı N-Plus hizmetinde, orijinal Netflix içeriklerinin, podcast’lerin ve kamera arkası görüntülerin sunulacağı aktarılıyor. 

Dijital yayıncılık her geçen gün daha rekabetçi bir hal alırken, Netflix bu alanda hala başarılı olmaya devam ediyor. Platformu geliştirmek ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler ekleyen şirketin şimdi ise yeni bir çevrimiçi hizmet için çalışmaya başladığı öğrenildi

Netflix’in Protokol tarafında, müşterilerine sunduğu yeni bir anketle ortaya çıkan hizmet N-Plus ismiyle anılıyor. Netflix’in “N-Plus, sevdiğiniz Netflix şovları ve bunlarla ilgili her şey hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz gelecekteki bir çevrimiçi alan” şeklinde tanımladığı platformda, podcast’lerin, kamera arkası görüntülerinin ve kullanıcılar tarafından oluşturulan çalma listeleri de bulunacak.

Netflix, N-Plus sayesinde aboneleriyle bağını kuvvetlendirecek

Netflix’in N-Plus isimli yeni çevrimiçi platformunun nasıl işleyeceğine dair de bazı bilgiler bulunuyor. Müşterilere gönderilen ankette, kullanıcıların en sevdiği dizi ve filmlerin listesini bir araya getirip çevrimiçi olarak paylaşılabileceği de görülüyor. Bunun yanında şirketin yeni hizmetinin yeni aboneler kazanmak için de kullanabileceğini gösteriyor. Bu bağlamda ankette;  “İzleyiciler üye değilse, gösterinin kendisi için yalnızca bir fragmanı görebilirler” ifadesi yer alıyor. Dizi, film ve kamera arkası görüntülerinin yanı sıra, platformun ayrıca Çalma Listesi Özelliği ile müzik desteği de sunacağı aktarılıyor. Bu bağlamda şirketin aboneleriyle aralarındaki bağı da güçlendireceği aktarılıyor. 

Anketin başka bir akanında ise, N-Plus kullanıcılarının Netflix prodüksiyonlarının geleceğine karar verebileceğini ima ediliyor. Bu alanda “Planlanmış bir şov hakkında bilgi edinin (prodüksiyon öncesi) ve çekimler bitmeden önce geri bildirimlerle gelişimini etkileyin” ifadesi bu durumu destekliyor. 

Netflix’in üzerinde çalışmaya başladığı N-Plus hizmeti hakkında, sık sık abonelerine anketler yolladığı ve fikir alışverişi yaptığı söyleniyor. Netflix Orijinal içeriklerinin yer alacağı ve daha farklı bir çevrimiçi hizmet olması beklenen N-Plus’ın ilerleyen dönemlerde resmi olarak duyurulması bekleniyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

League of Legends ‘ın Dizisi ‘Arcane’ Sonbaharda Netflix’te Yayınlanacak

Netflix, ‘Bir Şeyler Oynat’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu 

Timur Akkurt’la Teknoloji – Dijital Yayıncılık ve Netflix’in Oscar Başarısı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz