Netflix, daha önce servise abone olmamış kullanıcılar için ücretsiz abonelik servisini yayınladı. Ayrıca şirket, ücretsiz abonelere herhangi bir reklam dayatmasında da bulunmuyor.

Netflix, agresif bir adım atarak ücretsiz abonelik servisini yayınladı. Şirket, Kenya’da bulunan Android kullanıcıları için yeni abonelik seçeneği ekledi. Yeni seçenek ile birlikte Netflix, ‘potansiyel ücretli aboneler’ için ücretsiz olarak içeriklerini sunuyor.

Paylaşılanlara göre şirket, servisin Kenya’da bulunan tüm içeriklerinin dörtte birini ücretsiz kullanıcılar için yayınlayacak. Ayrıca ücretsiz kullanıcılar, herhangi bir reklam görmezken, ödeme bilgileri de paylaşmak zorunda kalmayacak.

Bunların yanında hizmet, şimdilik yalnızca Kenya’daki Android kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Kullanıcılar, içerikleri herhangi bir şekilde indirme seçeneğine sahip değil. Ancak içerikler Full HD kalitede izlenebiliyor.

İlk olarak Kenya’da yürürlüğe giren seçenek hakkında Netflix Ürün İnovasyonu Direktörü Cathy Conk“Daha önce Netflix’i hiç izlemeyenler için bu durum hizmetimizi deneyimlemenin harika bir yolu” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Netflix, daha önce de Bird Box gibi orijinal filmleri ve Stranger Things gibi popüler dizilerin ilk bölümlerini ücretsiz olarak yayınlamıştı. Bu gibi adımlar ile birlikte şirket, kullanıcıların merak duygusunu uyandırarak uzun vadede yeni aboneler kazanmayı hedefliyor.

Son zamanlarda dijital içerik sektörü, doyum noktasına ulaşmış gibi gözüküyor. Şirketler, yeni aboneler kazanmak için daha radikal kararlar alabiliyor. Tabii ki bu durum, çoğunlukla biz kullanıcılar için olumlu oluyor.

İlginizi Çekebilir:

Netflix Türkiye Ekim 2021 Takvimi – Netflix Ekim Programı

Netflix’te İzleyebileceğiniz Biyografik Belgeseller

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz