İnternette hızlı ve reklamlara maruz kalmadan gezinmek isteriz. Özellikle de ekranımızın sağında, solunda çıkan reklamlar, internet ortamında rahatsız olduğumuz konuların başında gelir. Bu nedenle, Opera Mini uygulamasıyla karşınızdayız. İşte; ‘Opera Mini nedir’? ‘Opera Mini ne işe yarar’? ‘Opera Mini nasıl kullanılır’? ‘Opera Mini uygulamasında reklamlar nasıl engellenir’? ‘Opera Mini uygulamasında çevrimdışı okuma’. ‘Opera Mini uygulaması dosya paylaşmak’. ‘Opera Mini uygulaması geçmişi kaydediyor mu’?  

Oldukça eski olan ve güncellemeleriyle günümüze kadar gelen ‘Opera Mini’ uygulamasını, haberimizde adım adım anlattık. Pek çok kişi tarafından tercih edilen, ‘Opera Mini nedir’? ‘Opera Mini ne işe yarar’? ‘Opera Mini nasıl kullanılır’? ‘Opera Mini uygulamasında reklamlar nasıl engellenir’? ‘Opera Mini uygulamasında çevrimdışı okuma’. ‘Opera Mini uygulaması dosya paylaşmak’. ‘Opera Mini uygulaması geçmişi kaydediyor mu’? Detaylar haberimizde. 

Opera Mini Nedir? 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Opera Mini bir web tarayıcısıdır. İnternette daha hızlı ve güvenli gezinme imkanı sunan Opera Mini ile reklamları engelleyebilir, çevrimdışı dosya paylaşımında bulunabilir, hızlı bir şekilde herhangi bir içerik indirebilir, müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Veri tasarrufu sağlamayı da vadeden uygulamada seçtiğiniz içeriklere göre haber akışınızı oluşturabilirsiniz. Opera Mini uygulamasıyla ilgili detaylar haberimizin devamında. Peki; ‘Opera Mini ne işe yarar’? ‘Opera Mini nasıl kullanılır’? ‘Opera Mini uygulamasında reklamlar nasıl engellenir’? ‘Opera Mini uygulamasında çevrimdışı okuma’. ‘Opera Mini uygulaması dosya paylaşmak’. ‘Opera Mini uygulaması geçmişi kaydediyor mu’?

Opera Mini Ne İşe Yarar? 

Opera Mini, bir web tarayıcısı hizmeti sunarak internette güvenli ve hızlı bir şekilde gezinmenizi amaçlayan uygulamadır. Reklamları engelleme, veri tasarrufu sağlama, çevrimdışı dosya paylaşma ve okuma gibi özellikleriyle hem aradığınız şeye hızlı ulaşmanızı hem internette gezinirken sürekli ekranınızda sizi engelleyen reklamlarla karşılaşmamanızı hem de bir içeriği hızlı indirmenize olanak tanıyor. Çevrimdışı indirme özelliği de uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Çeşitli renk ve ışık seçenekleriyle de tarayıcınızı özelleştirebiliyor ve kendi zevkinizi burada yaratabiliyorsunuz.  

Opera Mini Nasıl Kullanılır? 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Telefonunuza indirdiğiniz Opera Mini uygulamasıyla tarayıcınızı açıyorsunuz. Sol üstte ‘profil’ ifadesini göreceksiniz. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Buraya dokunduğunuzda uygulamayı seçeceğiniz ışık ve renkle kişiselleştirebilirsiniz. Gece modunu açabilirsiniz. Uygulama düzeni olarak telefon veya tableti seçebilirsiniz.  

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Yukarıda bahsettiğimiz profil alanında tarayıcı ayarlarına geldiğinizde, kişiselleştirme, gece modu, opera ile eşitle, sayfa içeriğini başlat, yeni sekmeler, tarama geçmişini temizle, reklam engelleme, tam ekran, dil, varsayılan tarayıcı olarak ayarla, bildirimler, sayfa düzeni, veri kazancı, indirmeler gibi başlıklarla karşılaşacaksınız. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

‘Opera ile eşitle’ başlığına dokunduğunuzda tüm verilerinizi Opera ile eşitliyorsunuz. Burada ‘oturum aç’ yazısına dokunduğunuzda Facebook, Twitter, Opera, Google olmak üzere oturum açma yöntemlerinden birini seçip oturumunuzu açabilirsiniz. ‘Hesap oluştur’ seçeneğine geldiğinizde de aynı şekilde Facebook, Twitter vb. ile hesap oluşturabilirsiniz. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

‘Sayfa içeriğini başlat’ başlığına geldiğinizde ‘haberler’ seçeneğini aktife alırsanız Opera Mini uygulamasından tarayıcınızı açtığınızda ekranınızda haberler listelenecektir. Ayrıca sayfanızın hangi içerikte haberlerle açılmasını da ‘haber seçenekleri’ arasından belirleyebilirsiniz.  

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Burada ki seçenekler arasında, bilim, eğlence, haberler, iş, oyun, sağlık, sanat, seyahat, spor, sürücülük, teknoloji, spor, yaşam, yaşam stili, yemek ve sizin için seçenekleri bulunuyor. Bölge alanından da yaşadığınız ülkeyi seçebilirsiniz. Böylece seçtiğiniz içerik ve ülkede ki haberler, sayfa akışınızı oluşturacaktır. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

‘Yeni sekmeler’ başlığına dokunduğunuzda sekmeleri arka planda veya ön planda açılmasını ayarlayabilirsiniz. ‘Tarama geçmişini temizle’ aracılığıyla kayıtlı parola, tarama geçmişi ve çerezleri temizleyebilirsiniz. ‘Varsayılan tarayıcı’ başlığına dokunarak Opera Mini’yi sürekli tarayıcınız olarak ayarlayabiliyorsunuz. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

‘İndirmeler’ başlığına geldiğinizde indirme listenizin gösterilmesini isteyebilir, indirmeden önce sorma seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. İndirmeden önce sorma seçeneğini aktif yaptığınız takdirde yanlış içerikler indirmenize engel olursunuz. Çünkü; hızlı hareket ederken yanlışlıkla istemediğimiz bir içeriği indirmemiz mümkün. Eş zamanlı indirmeler sayısını ayarlayabilirsiniz veya sınırsız da yapabilirsiniz. Bir içeriği indirmek istediğinizde eğer duraklatılırsa bununla ilgili bildirim almayı seçebilir veya pasif yapabilirsiniz.

Opera Mini Ne İşe Yarar? 

‘Gelişmiş’ başlığı, çerezleri kişiselleştirilmiş reklamları, kullanım istatistiklerini devre dışı bırakmanızı veya etkinleştirmenizi sağlar. Ayrıca parolaları kaydedebilir veya pasife alarak hiçbir parolanızın kaydedilmemesini isteyebilirsiniz. 

Opera Mini Uygulamasında Reklamlar Nasıl Engellenir? 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

‘Reklam engelleme’ başlığına dokunarak reklamların engellenmesini etkinleştirebilir veya pasife alabilirsiniz. Fakat reklamları engelleyerek hem tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir hem de sürekli olarak karşınıza çıkan reklamlarla karşılaşmazsınız. Opera Mini uygulamasının sağladığı avantajlardan biri de budur.  

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Örneğin, Opera Mini’yi kullanarak bir habere tıklıyorum ve fotoğrafta gördüğünüz gibi engellenen reklamları gösteriyor.  

Opera Mini Uygulamasında Çevrimdışı Okuma  

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Eğer tarayıcınızda açtığınız bir içeriği daha sonra veya çevrimdışı okumak isterseniz sağda gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Burada, ‘çevrimdışı için kaydet’ yazısına dokunarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca paylaşabilir, yer imi ekleyebilir veya ana sayfa ekranınıza bu sayfayı ekleyebilirsiniz. 

Opera Mini Uygulaması Dosya Paylaşmak 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘telefon’ ifadesine dokunduğunuzda  arkadaşlarınızla dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.  

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Peki bu dosyalar nelerdir? Cihazınızdaki müzik, video, uygulamalar, arşivler, belgeler, PDF gibi dosyalardır. ‘Alındı’ yazısı size gönderilen dosyaları, ‘gönderilen’ yazısı ise sizin paylaştığınız dosyaları ifade ediyor.

Opera Mini Ne İşe Yarar?

  

Arkadaşınızla paylaşacağınız dosyanızı seçiyorsunuz ve sağ üstte gördüğünüz ‘gönder’ yazısına dokunuyorsunuz. Ardından arkadaşınız kendi cihazından Opera Mini’yi açıyor ve fotoğraftaki gibi QR kodunu tarıyor.  

Opera Mini Uygulaması Geçmişi Kaydediyor mu? 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Yine fotoğrafta gösterdiğimiz ifadeye dokunduğunuzda ise Opera Mini uygulamasının cihazınızın geçmişini kaydetmediğiyle karşılaşacaksınız. Sağ altta gördüğünüz ‘opera mini’ ifadesine dokunduğunuzda da yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri kısa yoldan buradan yapabiliyorsunuz. 

Opera Mini Ne İşe Yarar?

Fotoğrafta gördüğünüz gezinme geçmişiniz görünmüyor. Bu da elbette güvenliğiniz için. 

Opera Mini uygulamasını Play Store‘dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Bitcoin, Tekrar 40 Bin Dolar Barajını Aştı! 

Facebook, Teknoloji Girişimlerine Yönelik ‘BAŞLAT’ İsimli Bir Programı Hayata Geçiriyor 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz