Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaDijitalInstagram ve Messenger’a Birlikte İzle ile İki Yeni Özellik Ekleniyor

Instagram ve Messenger’a Birlikte İzle ile İki Yeni Özellik Ekleniyor

Instagram DM’e ve Messenger ’a yeni özellikler eklendi. Bunların arasında kullanıcıların birbirleriyle içerik izlemesine olanak tanıyan “Birlikte İzle” özelliği de bulunuyor.

Facebook, son dönemlerde hem Instagram hem de Messenger  için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu bağlamda şirket her iki platforma da yeni özellikler ekliyor. Facebook bugün paylaştığı bir blog yazısında en çok kullanılan platformlarına ekleyeceği üç özelliği duyurdu. 

Instagram ve Messenger ‘da Birlikte İzle 

Bunlardan ilki Watch Together (Birlikte İzle) oldu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar görüntülü sohbet üzerinden gerçek zamanlı olarak IGTV, Reels, TV şovları, filmler ve trend videoları izleyebilecek. Facebook Birlikte İzle özelliğini duyururken aynı zamanda özelliklerin daha çok kullanılması adına iki yeni yapımını da duyurdu.  Her ikisi de dizi olan yeni yapımlar: Post Malone’s Celebrity World Pong League ve Here for It With Avani Gregg ismiyle anılıyor. 

Kullanıcıların Birlikte İzle özelliğini kullanmak için öncelikli olarak görüntülü sohbet başlatması gerekiyor. Görüntülü sohbetteyken sağ altta bulunan medya düğmesine dokunmaları ve “TV ve Filmler” sekmesini seçmesi gerekiyor. Özellik daha sonra kullanılmaya başlanıyor. 

Sohbet Temaları

Facebook’un ekleyeceği ikinci özellik ise, sohbet temaları oldu. Kullanıcılara bu bağlamda batik ve aşk gibi sohbet temaları sunulacak. Facebook bu şekilde, sohbetlerin özelleştirilmesine ve kişiselleştirilmesine olanak tanıyacak. Şirket, popüler BTS grubunun TinyTAN temasını da kullanıcılarına sundu. TinyTAN sohbet temasını kullanıcılar, Instagram ve Messenger’daki sohbet ayarlarından Tema’ya dokunup TinyTAN’ı seçerek etkinleştirebilir.

Kaybolan Mesajlar

Üçüncü özellik ise kaybolan mesajlar oldu. Vanish ismiyle anılan bu mod, kullanıcıların gelecek ve görülmüş mesajların bir süre sonra silinmesine olanak tanıyacak. Bu şekilde sohbette rastgele gönderilmiş mesajlar, GIF dosyaları veya diğer görsellerin boşuna yer kaplamasının önüne geçilecek. Kullanıcılar kaybolan mesajlar özelliğini aktif etmek için var olan sohbeti yana kaydıracak. 

Kaybolan mesajlar özelliği şu anda ABD ve bazı ülkelerde Messenger kullanıcılarına sunuldu. Platformlara eklenen diğer özelliklerin de ilerleyen dönemlerde diğer kullanıcılar için sunulacak.

İlginizi Çekebilir:

Instagram’da Anahtar Kelime Aratarak Tüm Gönderilere Ulaşılacak

Harry Potter’ın Dünyaca Ünlü Oyuncusu Rupert Grint, En Hızlı 1 Milyon Takipçiye Ulaşan Instagram Kullanıcısı Oldu 

Instagram ‘Guides’ Özelliği, Türkiye’de Kullanıma Sunuldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR