Deezer Analiz Aracı

Dijital müzik platformu Deezer, müzisyenler ve yayıncılar için ‘Deezer for Creators’ isimli yeni bir analiz aracı yayınladığını duyurdu. Mobil uygulamanın, yayın trendleri ve dinleyici istatistiklerini sanatçılar ve yayıncılar için kategorilere göre ayrılmış ve okunması kolay grafiklerle bir araya getirdiği belirtildi.  

Dijital müzik platformu Deezer, müzisyenler ve yayıncılar için ‘Deezer for Creators’ isimli yeni bir analiz aracı yayınladığını duyurdu. Uygulamanın, müzisyenlerin ve yayıncıların kişiselleştirilmiş analizler ve anlamlı istatistiklerle kitlelerine erişimlerini ve performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olacağı ifade edildi. ‘Deezer for Creators’ın; sanatçıların, müzik endüstrisi profesyonellerinin ve ‘podcast’ yayıncılarının, performanslarını tek bir kullanışlı mobil uygulamada değerlendirmelerini ve daha iyi hale getirmelerini sağlayan akıllı bir analiz aracı olduğunun da altı çizildi.  

Deezer, ilk kez sanatçılar ve ‘podcast’ yayıncılarının tüm içeriklerini tek bir mobil uygulamada izleyebileceğine işaret etti. Platform, ‘podcast’ yayıncıları için bir mobil analiz aracıyla ilgili duyurusunun ardından daha önce “Analytics” (Web’de “Sahne Arkası”) olarak bilinen ve müzisyenler için olan mobil uygulamayı da güncellemişti. Artık editoryal bir çalma listesine bir parçaları eklendiğinde, sanatçılar otomatik olarak bildirim alabiliyordu. Aktarılan detaylara göre; uygulamanın özellikleri içinde, sanatçıların doğrudan hayranlarla bağlantı kurmasını sağlayan paylaşılabilir kartlar da bulunuyor. Her paylaşılabilir kart, sanatçının yer aldığı çalma listesinin adını içeriyor. Sanatçılar böylece, paylaşılabilir “şarkı kartlarına” da erişimleri olacağı için yalnızca öne çıkan çalma listeleriyle sınırlı kalmıyor. Yeni bir parça yayınlandığında, ilk yedi gün içinde sanatçılar hayranlarıyla paylaşabiliyor ve sosyal kanallarında yayınlayabiliyor.  

Şirket; “Deezer for Creators” uygulamasının, yakında şarkı ya da yayının performansının takibi gibi başka özellikler de sunacağına işaret ediyor. Söz konusu özelliğin; özellikle günlük, haftalık ve aylık bazda içerik performansı ve verileri, platform, ülkeler, cinsiyet ve en iyi çalma listeleri dahil olmak üzere kategorilere göre ayrılmış ve okunması kolay grafiklerle izlenebileceği belirtiliyor. 

‘Deezer for Creators’ uygulaması, iOS ve Android platformlarına indirilebiliyor 

Deezer for Creators Uygulaması

Verilerin zaman zaman bunaltıcı ve kafa karıştırıcı olabileceğini belirten Deezer İçerik Başkanı Frédéric Antelme, konuya ilişkin açıklamasında “Yeni ‘Deezer for Creators’ uygulamamız, ister sonuçlarınızı iyileştirmek isterse bir sonraki lansmanınızı planlamak olsun bir sonraki adımınızı planlamanıza yardımcı olacak, okunması kolay bir formatta her şeyi özetliyor. ‘Deezer for Creators’ sanatçılara pazarlama planlarını ölçümlemelerine ve optimize etmelerine yardımcı olacak bir başarı tahmin aracı sağlayan tek mobil uygulama” ifadelerine yer veriyor.  

“Deezer for Creators” ayrıca, sadece mobil uygulama ile de sınırlı kalmıyor. İçerik üreticiler ve sanatçılar, web sürümü üzerinden de biyografilerini ve profil resimlerini güncelleyebiliyor veya yayınlarının öne çıkanlarını görebiliyor. Deezer, yeni uygulamanın lansmanını kutlamak için sanatçılara özel indirimli bir HiFi teklifi de sunuyor. Yeni teklif; HiFi aboneliğini, Deezer’da içeriği olan ve ‘Deezer for Creators’a kayıtlı tüm içerik yaratıcılar için 7.99 euro’luk bir fiyat etiketiyle kullanılabilir hale getiriyor. Teklifi etkinleştirmek için içerik yaratıcılarının, e-postalarına gelecek olan kodu Deezer’ın web sitesindeki özel sayfada kullanması gerekiyor. Kampanyanın, 30 Ocak 2024’e kadar geçerli olacağının da altı çiziliyor.  

Diğer yandan; ‘Deezer for Creators’ uygulaması, iOS ve Android platformlarına indirilebiliyor. Mevcut kullanıcılar, ‘Backstage’ veya ‘Analytics’ kimlik bilgilerini kullanarak uygulamada oturum açabiliyor. Yeni kullanıcılar ise erişim istemek için Deezer’a başvurabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple Watch Kullanıcıları, Artık Telefonları Yanlarında Olmasa da Deezer Üzerinden Müzik Dinleyebiliyor

Siri, ‘HomePod’ Cihazlarda Deezer Entegrasyonu Aldı! 

Deezer Canlı Müzik Yayını Sektörüne Girmek için DREAMSTAGE’e Yatırım Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz