oppo-yonga-seti-uretecek-teknosafari

Oppo Inno Day 2021 kapsamında 6 nm fabrikasyon sürecinde üretilmiş son teknoloji görüntüleme NPU’su MariSilicon X tanıtıldı.

Çinli teknoloji şirketi Oppo, kendi tasarımı olan ilk üstün teknoloji görüntüleme NPU’su MariSilicon X cihazını tanıttı. 6 nm işlemci teknolojisi ile geliştirilen MariSilicon X, üst düzey güç verimliliği ile performans sunmak için geliştirildi. Çok katmanlı bellek mimarisini bir araya getiren NPU, canlı ön izlemenin yanında 4K Yapay Zeka Gece Videoları çekmek için gerçek zamanlı RAW işlemeyi mümkün kılıyor.

oppo-marisilicon-x-teknosafari

MariSilicon X, 2022 yılının ilk çeyreğinde Find X serisi ile birlikte sunulacak. Oppo Kıdemli Direktörü Jiang Bo, etkinlikte “Görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorlama konusunda on yıldan fazla deneyime sahip olan OPPO, kamera modülleri, lensler ve algoritmalar söz konusu olduğunda sektördeki en büyük yeniliklerin birçoğuna imzasını attı. Mobil görüntüleme sistemlerine daha fazla güç sunarken kullanıcılarımıza olağanüstü deneyimler yaratacak olan yeni son teknoloji görüntüleme NPU’muz, şimdiye kadar attığımız en büyük adımı teşkil ediyor” şeklinde konuştu.

MariSilicon X NPU’su, yapay zeka algoritmalarını desteklemek açısından saniyede 18 trilyon işlem sergiliyor. Watt başına saniyede 11.6 trilyon işlem gücü verimliliğine sahip NPU, pili yormadan en üst düzey performans sunuyor. Ayrıca NPU içerisinde özel tera-bps bellek alt sistemine sahip.

Bu sistem, MariSilicon X’in baştan sona hiçbir adımda bellek kısıtlanması yaşamadan NPU’nun bilgi işlem gücünden tam olarak yararlanabilmesine imkan tanıyor. Verilerin depolama ve işleme birimleri arasında sürekli kopyalanması esnasında geçen süre önemli ölçüde azalıyor.

İlginizi Çekebilir:

Oyunlar için haftada 1.7 milyar dolar harcandı

Ücretsiz Adobe Creative Cloud Express yayınlandı

Mouse yerine göz ile tıklama teknolojisi kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz