MateBook D 15

Huawei’nin, kısa süre önce piyasaya çıkardığı dizüstü bilgisayar serisi MateBook başarılı bir satış oranına ulaştı. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang açıklamasında yeni MateBook D 15 ‘in kısa süre içerisinde 2 bin adetten fazla sattığını söyledi. 

Huawei’nin yenilenen dizüstü bilgisayar kategorisi ürünleri Türkiye’de yoğun bir ilgiyle karşılandı. Şirketin kısa süre önce satışa sunduğu Huawei MateBook serisi, kullanım kolaylığı ve teknik özellikleriyle tüketicilerin hoşuna gitti ve bu başarı satış rakamlarına da yansıdı.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geçtiğimiz yıl pazara sunduğumuz MateBook Serisi dizüstü bilgisayar kategorisi ile bu alandaki iddiamızı ortaya koymuştuk. Önemli teknik özelliklerin yanı sıra fark yaratan tasarım ve sıra dışı yeniliklerle adından söz ettiren MateBook serisi, ikinci nesil ürünlerle de önemli başarılara imza atmaya şimdiden başladı. Serinin önemli ürünlerinden MateBook D 15 Türkiye’de iki hafta içinde 2.000 adetten fazla satıldı. Bu segmentteki başarımızı farklı boyut ve özelliklere sahip tüm Matebook Serisi özelinde sürdüreceğimize inanıyorum. Önümüzde MateBook D 14 ve MateBook 13 gibi daha yüksek mobilite düşünülerek tasarlanmış modeller olduğu gibi, MateBook X Pro gibi amiral gemisi modeller de bulunuyor.”

Huawei MateBook D 15 özellikler

Huawei MateBook D 15 özelliklerFullView ekranı ve Multi-Screen Collaboration (Çoklu Ekran Kullanımı) özelliği ile öne çıkan  hafif Huawei MateBook D 15, bağlantı özelliklerini de güncelledi. Huawei Share ile Huawei MateBook ve akıllı telefonlarla ile kablosuz bir bağlantı sağlıyor. basit arayüzü ve sürükle bırak özelliğiyle beraber, telefonda olan dosyalar kolaylıkla bilgisayardan açılabiliyor. Ayrıca Multi-Screen Collaboration, sayesinde mobil uygulamalara sorunsuz erişim sağlıyor.

Huawei MateBook D 15 özellikler

Huawei’nin yeni diz üstü bilgisayarı FullView ekranı ve AMD işlemcisi ile dikkat çekiyor. 

Huawei, yenilikçi FullView ekran teknolojisi ile MateBook D 15, yüzde 87’lik ekran/gövde oranına sahip. Çerçeve kalınlığı 5.3 mm. Parlama önleyici 16: 9 IPS, Full HD 1920 × 1080 çözünürlüğünde bir ekran sunuyor. Ek olarak 178 dereceye kadar gövde açıklığı sunabiliyor.

Güç ve performans dengesini en iyi şekilde sunan AMD Ryzen işlemcisinden gücünü alan Huawei MateBook D, oyun ve grafik gücü gerektiren işlemler için de AMD Radeon Vega 8 GPU’ya sahip. Ayrıca Huawei MateBook D 15, Huawei Shark Fin Fan 2.0, gelişmiş soğutma sisteminin yeni sürümünü de içeriyor. Bu sayede cihazın soğutma ve güç verimliliği artırılıyor.

8 GB çift kanallı DDR4 belleğe sahip, yüksek hızlı PCIe arabirimi ile de önemli bir hız avantajına imza atıyor. SSD ve SSD + HDD seçenekleri ise ek depolama alanı ihtiyacı olan kullanıcılar için farklı seçenekler olarak sunuluyor.

Huawei MateBook D 15 özellikler

Huawei’nin yeni diz üstü bilgisayarı, 357,8 × 229,9 × 16,9 mm boyutlara sahip. 56 WH güçlü piliyle, 9,5 saate kadar kesintisiz 1080p video izlemek de mümkün. HUAWEI MateBook D 15, 65W USB-C şarj cihazı ile geliyor.

DigiToll #10

Google işlemci üretimine başlayabilir

MediaTek, performans testlerinde hile yapıyor iddiaları büyüyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz