iPhone’ların hayatımızın içine entegre olan maskelerle Face ID ile kilit açma özelliğinin kullanımında sıkıntı yaratması Apple’ı harekete geçirdi. Apple, pek çok kullanıcının şikayet ettiği Face ID kullanımında kilit açmayı kolaylaştıracak yeni bir özellik getiriyor. Yayınlanan yeni güncelleme sayesinde iPhone kilidi Apple Watch ile açılabilecek.

Maske kullanımı sebebiyle kullanıcıların iPhone kilidini açmakta zorlanması pek çok eleştiriyi gündeme getirdi. Bu bağlamda Face ID’nin yetersiz kaldığı anları azaltmak için Apple’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belli oldu. 

Apple, bugün yayınladığı iOS 14.3 ve iPadOS 14.5 güncellemesi ile birlikte yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. Şirket, iPhone işletim sistemine entegre ettiği yeni özellik sayesinde Apple Watch kullanıcılarının iPhone kilitlerini açmayı kolaylaştıracak. Apple Watch ve iPhone kullanıcıları yayınlanan yeni özellik sayesinde cihazlarının kilidini artık daha kolay açabilecek.

Apple Watch ile sadece iPhone kilidi açılacak

Appe’ın kullanıcıların şikayet ettiği Face ID özelliğinin yerine sunduğu yeni özellik için cihazların iOS 14.5 ve watchOS 7.5 işletim sistemlerine sahip olmaları gerekiyor. Kullanıcılar iPhone’larında Face ID ve Parola ayarlarında Apple Watch ile iPhone’un Kilidini Aç özelliğini aktif ettikten sonra cihazın kilidini açmak için bir defalığına belirledikleri parolayı giriyor. Parola girildikten sonra iPhone kilidi Face ID ya da şifre girmeye gerek kalmadan Apple Watch ile açabilir hale geliyor.

Apple’ın yeni iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesi ile yayınladığı bu Apple Watch ile kilit açma özelliğinin hızı elbette ki Face ID kadar hızlı değil. Kullanıcıların söz konusu özelliği kullanma hızları Apple Watch ve iPhone arasındaki mesafeye göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer kullanıcıların Apple Watch’u telefondan uzakta veya kolunda değilse, iPhone, kilidin açılabilmesi için Apple Watch’a yaklaşmayı hatırlatan bir bildirimle kullanıcıları uyarıyor.

Kaliforniya merkezli şirketin Apple Watch ile iPhone kilidi açma özelliği yeni güncellemeyle kullanıcılara sunulacak. Ancak söz konusu yeni özellik şu an için sadece iPhone kilidi açmak için kullanılabiliyor. Apple Pay ya da App Store gibi ödeme yapılması gereken işlemler için bu özellik kullanılamıyor. Şirketin bu durumu gizlilik ve güvenliği korumak amacıyla seçtiği ve ödeme yapmanız gereken durumlar için hala Face ID kullanımını tercih ettiği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Apple, ‘iCloud’ Parolaları İçin Yeni Bir Chrome Eklentisi Geliştirdi 

Apple, iPhone 13 ‘te Ultrasonik Parmak İzi Teknolojisi Kullanabilir

iPhone 12 Mini PUBG ve batarya performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz