Paribu Hacklenme
Okuma Süresi
2 dakika

Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan Paribu, kısa bir süre önce ortaya atılan hacklenme iddialarına ilişkin resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı. Güvenlik zafiyeti yaşandığı yönündeki iddiaları yalanlayan platform, kullanıcı veri ve varlıklarının kesintisiz olarak uygulanan protokol ve prosedürlerle muhafaza edildiğine işaret etti. 

Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan Paribu, kısa bir süre önce yeni bir siber saldırı ve güvenlik ihlali iddiasıyla gündeme gelmişti. Ortaya atılan iddialar, Paribu’nun 5 Nisan 2021 tarihinden siber korsanlar tarafından hacklendiğine işaret etmişti. Konuya ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar, hesaplarındaki altcoin bakiyelerinin Bitcoin’e çevrildiğini ve yetkisiz bir şekilde başka hesaplara transfer edildiğini dile getirmişti. Yapılan paylaşımlar, söz konusu gelişmeden dolayı mağduriyet yaşayan kullanıcıların sayısının da azımsanmayacak kadar çok olduğunu göstermişti. 

Yaşanan gelişmeler sonrası Paribu, hacklenme iddialarına ilişkin resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı. Güvenlik zafiyeti yaşandığı yönündeki iddiaları yalanlayan platform, kullanıcı veri ve varlıklarının kesintisiz olarak uygulanan protokol ve prosedürlerle muhafaza edildiğine işaret etti. Şirket ayrıca, kullanıcılarını iki faktörlü doğrulama sisteminin tercih edilmesi ve kaynağı belirsiz yazılımlar kullanılmaması gerektiği konusunda uyardı. 

İşte Paribu tarafından yapılan siber saldırı açıklaması!

Paribu Siber Saldırı Açıklaması

Paribu tarafından yapılan siber saldırı açıklaması şu şekilde:

“Paribu’da kullanıcı veri ve varlıkları kesintisiz uygulanan protokol ve prosedürlerle güvenle muhafaza edilmektedir. Konuyla ilgili karalama amaçlı, asılsız, yalan haber ve paylaşımlara itibar edilmemelidir.

Paribu iki faktörlü doğrulama, tek kullanımlık güvenlik kodları, parola ve e-posta onayı gibi aşamalar olmadan herhangi bir transfere izin vermez. Varlık kaybı riski yaşamamak için kullanıcılarımızın kişisel verilerini, parolalarını özenle saklaması ve paylaşmaması önemlidir.

Paribu’yu güvenle kullanabilmek için lütfen cihazlarınıza kaynağı belirsiz zararlı yazılımları indirmeyin, farklı iletişim kanallarında parola gibi hassas verilerinizi, telefon numaranızı, yatırımlarınızla ilgili detayları paylaşmayın.

Dijital varlıkların güvenliğinin sağlanmasında kullanıcıların tedbirli olması ve güvenliği ihlal edecek davranışlarda bulunmaması büyük önem taşıyor. Güvenli bir işlem deneyimi için ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kripto Para Borsası Paribu, Siber Saldırı İddialarıyla Gündeme Geldi!

Paribu Türk İnsanının Kripto Para Konusunda Neden Endişeli Olduğunu Açıkladı

Paribu, Kripto Parayla Ödeme Yapmaya Olanak Tanıyan ‘Paribu Card’ Hizmetini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz