Paribu Siber Saldırı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan Paribu, yeni bir siber saldırı iddiasıyla gündeme geldi. Ortaya atılan iddialar, platformun 5 Nisan tarihinde hacklendiğine işaret etti. Konuya ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar, hesaplarındaki bakiyenin yetkisiz bir şekilde başka hesaplara transfer edildiğini dile getirdi. 

Özellikle pandemi sonrası, dünya genelinde kripto para birimlerinin popülaritesi ciddi bir artış gösterdi. Yaşanan bu durum, kripto paraları önemli bir yatırım aracı haline getirdi. Bu nedenle kripto para piyasasına yönelik kötü amaçlı saldırı girişimleri de ciddi oranda artış gösterdi. Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından biri olan Paribu da son dönemlerde sık sık veri ihlali ve siber saldırı iddialarıyla gündeme geliyordu. Platform, kısa bir süre önce tekrar bir siber saldırı iddiasıyla teknoloji basınının gündemine oturdu. Ortaya atılan iddialar, Paribu’nun 5 Nisan 2021 tarihinden siber korsanlar tarafından hacklendiğine işaret etti. 

Konuya ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar, hesaplarındaki altcoin bakiyelerinin Bitcoin’e çevrildiğini ve yetkisiz bir şekilde başka hesaplara transfer edildiğini dile getirdi. Yapılan paylaşımlar, söz konusu gelişmeden dolayı mağduriyet yaşayan kullanıcıların sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu gösterdi. 

Paribu, siber saldırı iddiaları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı

Paribu Siber Saldırı Açıklama

Diğer yandan; Paribu, siber saldırı iddiaları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar, bazı kişilerin hesaplarına farklı cihazlar üzerinden yetkisiz bir şekilde erişildiğini de ortaya koydu. Platform; daha önce de birçok kez siber saldırı, veri ihlali ve erişim sorunu iddialarıyla gündeme gelmiş ve Twitter’da ‘TT (Trend Topics)’ listesine girmişti. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Paribu Türk İnsanının Kripto Para Konusunda Neden Endişeli Olduğunu Açıkladı

Paribu, Kripto Parayla Ödeme Yapmaya Olanak Tanıyan ‘Paribu Card’ Hizmetini Duyurdu 

En Çok Kripto Para Alım Satımı Yapanlar, Z Kuşağı Üyelerinden Oluşuyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz