PTT dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. PTT AŞ, emekli maaşını şirketten alan 65 yaş üstü emeklilerin maaşlarını artık konutlarına götürecek.

Posta, kargo, lojistik, sigortacılık ve bankacılık gibi birçok farklı alanda Türkiye’nin her yerinde güvenilir, hızlı ve kaliteli hizmet sunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), koronavisrüse karşı aldığı tedbirleri artırdı. PTT AŞ’den maaşını alan 65 yaş üstü emekli hak sahipleri, e devlet üzerinden yapacakları başvuru ile maaşlarını konutlarında alabilecek.

Müşterilerin, e-devlette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri / Emeklilik Uygulamaları başlığından işlemleri gerçekleştirebilecek. Vatandaşların türüne göre Emekli Banka değişikli segmesinden “PTT Konutta Teslim” seçeneğini tercih etmeleri yeterli olacak.

Sosyal Yardım Ödemeleri ATM’lerden kolayca alınacak

Ayrıca, sosyal yardım ödemeleri alan müşteriler, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve düzenli olarak dezenfekte edilen PTT ATM’leri ve kamu bankası ATM’lerinden işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. PTT Sosyal Kartı olmayan veya kayıp bildiriminde bulunan hak sahiplerine anında kart tahsisi yapılacak.

Müşteriler, fatura ve vergi tahsilatı işlemleri için, PTTBank internet bankacılığı ve mobil uygulamaları 7 gün 24 saat kullanabilecek, dileyen müşteriler işlemlerini PTT ATM’lerinden de yapabilecek.

Dünyada ve Türkiye ‘de koronavirüs son durum

Küresel bir krize dönüşen koronavirüs salgını gün geçtikte yayılmaya devam can almaya devam ediyor. Şu ana kadar 196 ülkeye sıçrayan covid-19, 398 bin 834 kişide tespit edildi. Dünya çapında koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 17 bin 260’a ulaşmış durumda. Merkez üssü haline gelen Avrupa’da yayılmaya devam eden koronavirüs, tedbirleri ve alınan önlemleri daha da sertleştiriyor. Bu zamana kadar en fazla can kaybı yaşanan ülke olan İtalya gibi birçok Avrupa ülkesi, olağanüstü hal ilan edip sokağa çıkma yasağı getirdi. Şu ana kadar kesin bir tedavi yönteminin ve aşısının bulunamadığı koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü geçen hafta aşı çalışmalarına başlandığını ve en az bir yıla kadar aşının bulunabileceğini belirtmişti. 

Ülkemizde de ilk vakası 10 Mart’ta tespit edilen coronavirüs, dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu son açıklamaya göre son 24 saatte 293 kişide daha tespit edildi. Bakan Koca’nın yapmış olduğu son açıklama da ele alınınca Türkiye’de şu ana kadar tespit edilmiş bin 529 vaka bulunuyor. Sağlık Bakanı dün akşam yapmış olduğu koronavirüs açıklamasında aynı zamanda 7 vatandaşımızı daha kaybettiğimizi de aktardı. Açıklanan son verilerle birlikte Türkiye’de 37 vatandaşımızı covid-19 salgını nedeniyle kaybetmiş olduk.

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Mobil Koronavirüs Haritası ile Türkiye ve Dünyada Son Durum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz