Apple iCloud Chrome Eklentisi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, ‘iCloud’ parolaları için yeni bir Chrome eklentisi geliştirdiğini duyurdu. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan eklenti sayesinde kullanıcıların, ‘Windows’ işletim sisteminde Chrome üzerinden ‘iCloud’a kayıtlı şifrelere erişebildiği ve aynı şekilde ‘iCloud Parolalar’a yeni bir şifre kaydedebildiği ifade edildi. 

Apple tarafından kullanıma sunulan ‘iCloud Parolalar’ özelliği, kullanıcıların farklı platformlarda kullandığı şifreleri unutmasının önüne geçmek için parolaları bulut tabanlı bir platform bünyesinde topluyordu. Fakat söz konusu özellik, Windows kullanıcıları tarafından işlevsel bir biçimde kullanılamıyordu. Konuya ilişkin yeni bir hamle yapan ABD merkezli teknoloji devi Apple, ‘iCloud parolaları için yeni bir Chrome eklentisi geliştirdiğini duyurdu. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan eklenti sayesinde kullanıcıların, Windows işletim sisteminde Chrome üzerinden ‘iCloud’a kayıtlı şifrelere erişebileceği ifade edildi. Benzer şekilde; eklenti aracılığıyla, Chrome üzerinden ‘iCloud Parolalar’a yeni şifre kaydedilebildiğinin de altı çizildi.  

Apple, geliştirdiği eklentiye ilişkin detayları şu ifadelerle açıkladı: “iCloud Parolaları; iPhone’unuzdaiPad’inizde veya Mac’inizde yarattığınız güçlü Safari parolalarını Windows PC’nizde web sitelerini ziyaret ederken de kullanmanıza olanak tanıyan, Windows kullanıcılarına yönelik bir Chrome genişletmesidir. ‘iCloud Parolaları’, Chrome’da yarattığınız yeni parolaları da ‘iCloud Anahtar Zinciri’nize kaydeder; böylece bu parolalar, Apple aygıtlarınızda da kullanılabilir.” 

iCloud Parolalar’ için geliştirilen Chrome eklentisi, ücretsiz olarak indirilebiliyor 

iCloud Parolalar Chrome Eklentisi

Aktarılan detaylara göre; iCloud Parolalar’ için geliştirilen Chrome eklentisi, Windows işletim sisteminde ücretsiz olarak indirilebiliyor. Kullanıcıların, eklentiyi indirdikten sonra ‘iCloud’ yazılımını cihazlarına kurması ve oturum açması gerekiyor. Bu aşamadan sonra; herhangi bir platforma giriş yaparken ‘iCloud’ bünyesinde bu platforma ilişkin kayıtlı bir şifre bulunuyorsa eklenti, bir uzantı bildirimi üzerinden kullanıcıları uyarıyor. Ayrıca bu uzantı aracılığıyla, oluşturulan yeni parolalar da Apple’ın bulut tabanlı servisine kaydedilebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, 2020 Yılında da Tablet Pazarında Zirveyi Korudu! 

Apple CEO’su Tim Cook, Facebook’u Eleştiri Yağmuruna Tuttu! 

Apple, Dünya Genelinde 1.65 Milyar Aktif ‘iPhone’ Olduğunu Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz