Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaHaberRealme 2020’nin İkinci Çeyreğinde En Fazla Büyüme Kaydeden Marka Oldu

Realme 2020’nin İkinci Çeyreğinde En Fazla Büyüme Kaydeden Marka Oldu

Akıllı telefon sektörüne hızlı ve başarılı giriş yapan bir marka olarak bilinen Realme, 2020 yılının ilk yarısı için rakam ve istatistiklerini duyurdu.

Açıklanan verilere göre, Realme 2020 ’nin ikinci çeyreğinde yüzde 11 büyüme kaydetti. Bu veriler göz önüne alındığında ise bu dönemde çift haneli pozitif rakam kaydeden tek büyük marka oldu. Realme, Counterpoint tarafından da dört çeyrek üst üste dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası seçildi. Counterpoint, Realme’nin ayrıca 2020’nin birinci çeyreğinde yüzde 157 büyüme kaydederek pazarda pozitif büyüme sağlayan iki markadan biri olduğunu da açıkladı.

Realme, 2020 ‘nin ilk yarısında kullanıcı sayısına 15 milyon daha ekledi

En son kullanıcı rakamlarına göre yılın ilk yarısında kullanıcılarına 15 milyon daha ekleyen Realme, Counterpoint Research ve IDC’ye göre bugün Tayland, Hindistan, Kamboçya, Mısır, Myanmar, Filipinler, Ukrayna, Endonezya ve Vietnam’da ilk 5 akıllı telefon markası arasına girmiş durumda. Realme, perakende pazarlarında X50 Pro 5G’den başlayarak 5G ürünlerini tanıtmaya odaklanıyor. Hindistan’da ilk 5G özellikli amiral gemisi telefonu, Tayland’ın da ilk 5G telefonunu pazara sunan şirket ayrıca Kamboçya’nın 1.000 USD altında ilk 5G telefonunu da piyasaya sürdü.

2020’de ‘Akıllı Telefon + AIoT’ olmak üzere çift odaklı bir stratejiyi hayata geçiren Realme, zorlu ekonomik ortama rağmen bu girişimde ortaya konan hedefleri başarıyla karşıladı. Şirket 2020 yılında 50’nin üzerinde ve 2021 yılında da 100’ün üzerinde AIoT ürününü piyasaya sürme yolunda ilerliyor. Realme, kendi AIoT stratejisini “N” akıllı aksesuar çeşitleri ile desteklenen dört temel cihaz grubu (hoparlör, kulaklık, TV ve saatler) ile tamamlanan bir çekirdek ürüne (akıllı telefon) atıfta bulunan “1+4+N” girişimi olarak tanımlıyor. Canalys adlı araştırma şirketinin raporuna göre Realme, Hindistan’da akıllı kişisel ses pazarına yeni girmiş olmasına rağmen, 2020’nin ilk çeyreğinde pazar payı açısından bu ülkede üçüncü sırada yer aldı.

Realme CEO’su Li Bingzhong, “Realme, yaş ortalaması sadece 29 olan uluslararası güçlü ve genç ekibi sayesinde 2018’den bu yana 40 milyon kullanıcıya ulaştı. 2020 yılındaki güçlü yarı yıl performansımızı geliştirerek önümüzdeki 3 yıl içinde 100 milyon telefon satmayı hedefliyoruz. Uluslararası genişleme planlarımızı sürdüreceğiz ve en fazla büyümenin de uluslararası alanda olacağını düşünüyoruz. Hindistan pazarında AIoT ürünlerimizin güçlü performansı bunun güzel bir örneği. Bu ülkede sadece 10 dakika içinde 15.000 TV seti sattık. Akıllı kişisel ses cihazlarımız sadece 3 ay içinde pazar payı açısından 3. sıraya yükseldi. Realme 5 kıtada 59 farklı ülke ve bölgeye yayılarak büyük başarı kaydetti” diye konuştu.

Tasarım ve teknolojide Realme imzası

Realme ürünleri tasarım dünyasında da önemli izler bıraktı. Realme ‘nin Tasarım Stüdyosu, 2020 yılında dünyaca ünlü tasarımcı Naoto Fukasawa ve Hermes’in ünlü tasarımcısı Jose Levy ile işbirliği yaparak moda yaratan ürünler ortaya koydu. Şirket ayrıca X2 Pro Master ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandı. Dünyanın ilk 125W hızlı şarj teknolojisi gibi duyurularıyla Realme, sadece tasarımda değil teknolojide de yeniliklere öncülük etti.

İlginizi Çekebilir:

realme, 125W UltraDART Özelliği ile 4.000 mAh Pili 3 Dakikada %33 Şarj Edecek

İki Dakika İçinde 150 Bin Realme C11 Satışı Gerçekleştirildi!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR