Küresel bir krize neden olan koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunmuştu. Bakanın yaptığı açıklamalarda koronavirüs takip sitesi açılacağı bilgisi de bulunuyordu. Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi erişime açıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunmuştu. Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni önemlerden ve son durumdan bahseden Koca, açıklamalarında güncel vaka ve can kaybı sayılarının takip edilebileceği bir sitenin erişime açılacağını duyurmuştu. 27 Mart tarihinde Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi erişime açıldı.

Sağlık Bakanı Koca sitenin açılacağını şu sözlerle ifade etmişti: “Gönlünü ortaya koyan bütün sağlık çalışanlarına teşkkür ediyorum. Hastalığa verileri her gün kurumsal sitemizde açıklayacağımı söylemiştim. Bugün itibari ile internet ortamında açıklanmaya başlanacak.

Koronavirüs takip sitesinde neler olacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından aktif hale getirilen covid19 gov tr sitesi 27 Mart’ta erişime açıldı. Günlük durum takibin yapılabildiği internet sitesinde vatandaşlar sadece vaka ve ölü sayılarına değil, yapılan test sayılarına da erişim sağlayabilecek.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi hem günlük, hem de genel tablo halinde verileri vatandaşlara iletecek. Koronavirüs takip sitesinde, her gün yapılan testler, pozitif çıkan vaka sayısı, hayatını kaybeden ve iyileşen hasta sayısı ile ilgili detaylar da yer alacak. Söz konusu detayların yanında genel bir tablo da sitede kullanıcılara sunulacak.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesinde günlük koronavirüs durum ve tablosunun yanı sıra ayrıca, coronavirüs ile ilgili bilgiler de yer alacak. Koronavirüs nedir, koronavirüs belirtileri nelerdir, koronavirüsten korunma yolları nelerdir gibi soruların yanıtlarına vatandaşlar siteden ulaşabilecekler. Bu şekilde yanlış ve yanıltıcı bilgilerden uzak tutulmaya çalışılan vatandaşlar, koronavirüs son durum ile alakalı da bilgilere yine site üzerinden erişebilecek.

Türkiye’de koronavirüs son durum ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam saat 19.00 civarında, Bilim Kurulu toplantısının ardından bir basın toplantısı gerçekleştirmişti. Bakan Koca açıklamasında koronavirüs ile ilgili son durumdan da bahsetmişti.

Bakan Koca, Türkiye’deki koronavirüs son durum hakkında yapmış olduğu 27 Mart açıklamasında: “Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92’yi buldu” dedi.

Siri, koronavirüs ile ilgili bilgileri kullanıcıyla paylaşacak

KARANTİNA GÜNLERİ, CORONA FIRSATÇILARI, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz