Karavan İlanları

Sahibinden.com, kısa bir süre önce Mayıs ayına ilişkin ‘Vasıta’ kategorisi verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Mayıs ayında ‘sahibinden.com’ üzerinden açılan karavan ilanları, yıllık bazda yüzde 73’lük bir artışla otomobil ilanlarındaki artışı geçti. Platform ayrıca, Mayıs ayında verilen otomobil ilanı sayısının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 arttığına işaret etti. 

Sahibinden.com, kısa bir süre önce Mayıs ayına ilişkin ‘Vasıta’ kategorisi verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Mayıs ayında verilen otomobil ilanı sayısı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 artış gösterdi. Bununla birlikte; Mayıs ayında ‘sahibinden.com’ üzerinden açılan karavan ilanları, yıllık bazda yüzde 73’lük bir artışla otomobil ilanlarındaki artışı geçti. Mayıs ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi ise ‘Otomobil’ oldu. Listede ‘Otomobil’i; sırasıyla Minivan & Panelvan, Arazi/SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti.  

Karavan İlanları

Marka ve model sıralamasında ise ‘Renault Clio’ ilk sıraya yerleşti. Sıralama; Volkswagen Passat, Opel Astra, Renault Megane ve Ford Focus ile devam etti. Mayıs ayında en çok ilanı verilen Arazi/SUV & Pick-up markası da değişmedi ve ilk sıraya Nissan yerleşti. Bununla birlikte; Mayıs ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli otomobil ilanı verildi. Yakıt türünde ise dizel otomobiller zirveye yerleşti. Benzer şekilde; 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu. Sıralamada 2016 model otomobilleri; 2015, 2017, 2012 ve 2013 model otomobiller takip etti.  

Karavan İlanları

Satılık otomobil ilanı fiyatları, Mayıs ayında yüzde 1.45 artış gösterdi 

Satılık Otomobil Fiyatları

Diğer yandan; tüm ilanlar arasında araçların yüzde 35.6’sı 0-100 bin kilometre aralığında satışa sunulurken ilanların yüzde 25.3’ü 50 bin ve 100 bin TL aralığında satışa açıldı. Bunun yanında; ‘sahibinden.com’ üzerinden ilan bakanlar, Mayıs ayında en çok Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes Benz ve Opel marka otomobillerle ilgilendi. Araçlar, en çok gece 22.00-23.00 saatleri arasında incelendi. İlanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 51 saniye oldu. Yine platformun Mayıs ayı verilerine göre, satılık otomobil ilanı fiyatları da yüzde 1.45 artış gösterdi.

Satılık Otomobil Fiyatları

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

sahibinden.com, TOBB ve TOBB ETÜ ile Yeni Bir Eğitim İş Birliği Gerçekleştirdi! 

‘Sahibinden.com’da Bu Yıl, 50 Milyon Liralık Bir Otomobilin Hayali Kuruldu!

‘sahibinden.com’, Araç İlanları Kategorisine İlişkin Eylül Ayı Verilerini Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz