Sahibinden.com Eylül Ayı Araç İlanları

‘sahibinden.com’, araç ilanları kategorisine ilişkin Eylül ayı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Eylül ayında, platform üzerinden Renault ‘Clio’ ilanı verildi. İlan bakanlar ise en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. 

‘sahibinden.com’, araç ilanları kategorisine ilişkin Eylül ayı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; ‘Vasıta’ kategorisinde, Eylül ayında en çok ‘Otomobil’ ilanı verildi. ‘Otomobil’ ilanlarını sırasıyla; ‘Minivan & Panelvan’, ‘Arazi/SUV & Pick-up‘, Motosiklet ve Ticari Araçlar’ başlıkları altında verilen ilanlar takip etti. En çok ilanı verilen otomobil markalarının sıralaması; Renault, Volkswagen, Opel, Fiat ve Ford şeklinde oldu.  

Model sıralamasında ise Renault ‘Clio’, geçtiğimiz aya göre bir sıra yukarı çıkarak ilan sayısında lider konuma yerleşti. Listede; Renault ‘Clio’yu, Volkswagen ‘Passat’, Opel ‘Astra’, Ford ‘Focus’ ve Renault ‘Megane’ takip etti. Nissan, en çok ilanı verilen ‘Arazi/SUV & Pick-up‘ araç markası oldu. Diğer yandan; Eylül ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli otomobil ilanları verildi. Yakıt türü dizel ve model yılı 2015 olan araçlar da en çok ilan verilen otomobiller listesinde ilk sıraya yerleşti. Ağustos ayından farklı olarak, 2017 model otomobiller de model yılı kategorisinde ilan verilen otomobil sayısı açısından ilk 5’e girmeyi başardı.  

En çok ilan verilen otomobil motor hacmi, 1301-1600 cm3 aralığı olarak belirlendi

En Çok İlan Verilen Otomobil

Bununla birlikte; Eylül ayında en çok ilan verilen otomobil motor hacmi, 1301-1600 cm3 aralığı olarak belirlendi. Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 35.3’ü 0 ve 100 bin kilometre aralığında yer aldı. Yüzde 29’u ise 50.001 TL ve 100.000 TL aralığında satışa sunuldu. İlan bakanlar; Eylül ayında sırasıyla en çok Volkswagen, Renault, BMW, Opel ve Ford marka otomobillerle ilgilendi. Araçlar, en çok 22.00 ve 23.00 saatleri arasında incelendi. İlanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 54 saniye oldu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Haziran Ayında 62 Milyon Kullanıcıya Ulaşan sahibinden.com Rekor Kırdı

Sahibinden.com’da 42 milyar arama yaptık

Temmuz Ayında Türkiye’de En Çok Beyaz ve Sedan Otomobil Satın Alındı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz