Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Eğer herhangi bir video izlerken karşınıza reklam çıkmasından hoşlanmayanlardansanız size kötü bir haberimiz var! Dünyanın en popüler video ve içerik izleme platformlarından birisi olan YouTube, reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için harekete geçiyor. Eğer Premium üyesi değilseniz bundan sonra dakikalar boyunca reklam izleyebilirsiniz.

Reddit’te paylaşılan bir bildirim, video izlerken sık sık reklamlarla karşılaşmaktan nefret edenler için oldukça can sıkıcı bir durum yarattı. Çünkü bu bildirimle birlikte YouTube’un reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için harekete geçtiği ortaya çıktı. Kısacası, eğer gerçekten YouTube’da dakikalar boyunca reklam izlemek istemiyorsanız Premium’a geçmek zorunda kalacaksınız. İşte detaylar!

Google Moderatörleri Doğruladı

Dünyanın en yaygın kullanılan video ve içerik platformlarından birisi olan YouTube, kritik bir haberle gündemde. Buna göre YouTube’un, bazı kullanıcılara bildirim gönderdiği ve kısa bir süre sonra reklam engelleyici uygulamaları yasaklayacağı ortaya çıktı. Buna göre reklam engelleme hizmetleri, artık YouTube’da çalışmayacak ve kullanıcılar dakikalar boyunca reklam izlemek zorunda kalacak. İşin daha da önemlisi Reddit’te ortaya çıkan bu mesele, Google adına çalışan moderatörler tarafından da doğrulandı. Bu durum ise YouTube’un artık bütün kullanıcılarını yavaş yavaş Premium abonesi olmaya zorlayacağı şeklinde yorumlanıyor. Oysa ki bugüne kadar YouTube’u ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcılar, videoları izlerken karşılaştıkları reklamları engelleyen hizmetler kullanabiliyorlardı. Ancak kısa bir süre içerisinde bu durumu engelleyen hizmetler, YouTube açısından devre dışı kalacak.

YouTube Kullanıcılara Mesaj Gönderdi

Bu durumu kullanıcılarına mesaj yolu ile ileten ve bilgilendiren YouTube, şu mesajı gönderdi:

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

  • Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.
  • Reklamlar, YouTube’un milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlamaktadır.
  • YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. İçerik oluşturucular ise aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilir.”

Kullanıcılara bu bildirimi göndererek onları Premium üyeliğine teşvik eden YouTube, bir yandan reklam engelleyicilerin artık kullanılamayacağını söylerken diğer yandan da Premium’un avantajlarını anlattı. Ve reklamlara maruz kalmak istemeyen kullanıcılarını YouTube Premium abonesi olmaya davet etti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz