samsung-coronavirus1
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Son yılların en ölümcül virüsü olduğu belirtilen COVID-19 sebebiyle pek çok teknoloji şirketi, özellikle risk bölgesi olarak kabul edilen ülkelerdeki ofislerini ve satış noktalarını kapatmaya devam ediyor. Yapılan yeni bir açıklamaya göre, Güney Koreli teknoloji devi Samsung da diğer birçok şirket gibi, Coronavirüs nedeniyle Amerika’daki tüm mağazalarını bir süreliğine kapatıyor.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19, diğer pek çok sektör gibi teknoloji dünyasını da etkisi altına almaya devam ediyor. Salgının hızla yayılması, teknoloji devlerinin özellikle risk bölgesi olarak kabul edilen Çin ve İtalya gibi ülkelerdeki mağazalarını kapatmasına sebep oluyor. Yapılan yeni bir açıklamaya göre, Samsung da Coronavirüs nedeniyle ABD’deki tüm satış noktalarını bir süreliğine kapatma kararı aldı. Şirket, alınan bu kararın hemen uygulamaya koyulacağını ve mağazaların, geçici bir süreliğine kapalı kalacağını ifade etti.

samsung-coronavirus

Salgının giderek artan bir hızla yayılması sebebiyle, çoğu insan vaktini mümkün olduğunca evde geçirmeye başlamıştı. Bu durumun, önümüzdeki günlerde bilgisayar ve mobil iletişim ürünlerinin satışlarında bir artışa sebep olabileceği tahmin edilmişti. Fakat tüketici alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğunda, müşterilerin genellikle bu tip ürünleri mağazaları ziyaret ederek ve farklı seçenekleri gözden geçirerek almayı tercih ettiği biliniyor. Böylesi bir yakın temasın Coronavirüs salgınını daha da fazla yayma riski olduğu için Samsung, bu hamleyi hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını riske atmamak için yaptığını ifade ediyor.

Samsung’un online hizmetleri devam ediyor

Güney Koreli teknoloji devi, hala online sipariş almaya ve hizmet vermeye devam ediyor. Benzer şekilde, her türlü müşteri desteğinin de online olarak veya telefon aracılığıyla sürdürüleceği belirtiliyor. Bu yüzden Samsung’a ait iletişim kanallarının, önümüzdeki günlerde her zamankinden yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan; markanın en son piyasaya sürdüğü Galaxy S20, Coronavirüs nedeniyle Güney Kore’de beklentinin oldukça altında ilgi görmüştü. Şirketin böyle bir hamle yapması marka imajına olumlu bir biçimde yansıyacak olsa da söz konusu tercihin, mevcut olarak düşük talep gören ürünlere daha da olumsuz etki edebileceği düşünülüyor.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Samsung Galaxy A11‘in teknik özellikleri paylaşıldı 

Aralarında Samsung ve Apple’ın da bulunduğu 1 milyardan fazla Wi-Fi cihazında, güvenlik açığı tespit edildi

Samsung, Ultraviyole ışık ile telefon temizliği yapmaya başladı