Salı, Ekim 26, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, Android ve iOS Kullanıcıları İçin 4K Fotoğraf Desteğini Kullanıma Sundu 

Twitter, Android ve iOS Kullanıcıları İçin 4K Fotoğraf Desteğini Kullanıma Sundu 

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, hem Android hem de iOS platformundaki kullanıcılar için 4K fotoğraf desteğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Her iki işletim sistemindeki kullanıcıların da artık, Twitter’da 4K fotoğraflar yükleyebileceği ve 4K çözünürlükteki fotoğrafları görüntüleyebileceği ifade edildi.

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, bu yılın Mart ayında platformda yüksek çözünürlüklü fotoğraf desteğini test etmeye başlamıştı. Yapılan test sürecinin ardından şirket, hem Android hem de iOS platformundaki Twitter kullanıcıları için 4K fotoğraf desteğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Her iki işletim sistemindeki kullanıcıların da artık, Twitter’da 4K fotoğraflar yükleyebileceği ve 4K çözünürlükteki fotoğrafları görüntüleyebileceği ifade edildi. Şirket, bu sayede Twitter akışının çok daha iyi görüneceğinin de altını çizdi.  

Kullanıcıların, 4K fotoğraf desteğinden faydalanabilmek için ‘Ayarlar’ menüsündeki ‘Veri kullanımı’ sekmesine ilerlemesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra, ‘Yüksek kaliteli resim yüklemeleri’ ve ‘Yüksek kaliteli resimler’ başlığı altındaki seçenekler güncellenebiliyor. Kullanıcılar; bu aşamada kendi internet kullanım alışkanlıklarına göre 4K fotoğraf desteğinden ‘Mobil veri ve Wi-Fi’ ile yararlanmayı, ‘Yalnızca Wi-Fi’ ile yararlanmayı veya ‘Asla’ yararlanmamayı tercih edebiliyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf desteğini aktif hale getirmenin, ekstra veri kullanımına sebep olabileceği ve ana sayfa akışını kaydırırken yavaşlamalara neden olabileceği de ifade ediliyor. 

Twitter, Mart ayında tam boyutlu resim önizlemesi özelliğini de test etmeye başlamıştı

Twitter Tam Boyutlu Resim Önizlemesi

Diğer yandan; Twitter, 2021 yılının Mart ayında tam boyutlu resim önizlemesi özelliğini de küçük bir Android ve iOS kullanıcı kitlesiyle test etmeye başlamıştı. Platformun, güncel olarak ana sayfa akışında daha az yer kaplaması için tweet’lere eklenen fotoğrafları otomatik olarak kırptığı da biliniyordu. Test grubundaki kullanıcılar ise özelliğin, fotoğrafın orijinal boyutuyla önizlenebilmesini mümkün kıldığına işaret etmişti. Test aşamasının da hala devam ettiği belirtilmişti. Kısa bir süre önce konuya ilişkin açıklama yapan bir Twitter sözcüsü, özelliğin yakın bir zamanda dünya genelindeki tüm kullanıcıların yaygın kullanımına açılacağını belirtmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, İşletmeler İçin Profesyonel Profil Sayfası Test Etmeye Başladı 

İddialara Göre Twitter, Clubhouse Uygulamasını Satın Almak İstiyor!

Twitter, ‘Spaces’ Özelliğinin Masaüstü Web Sürümüne de Geleceğini Doğruladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR