Katlanabilen akıllı cep telefonları son dönemde en çok konuştuğumuz modeller oluyor. Samsung’un ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold’dan sonra şirketin çalışmalarını sürdürdüğü yeni katlanabilir cep telefonu Galaxy Z Flip için sızıntılar gelmeye devam ediyor. 

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, 11 Şubat 2020 tarihinde yeni cep telefonu modellerini tanıtmaya hazırlanırken, tanıtılması beklenen telefonlar için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Samsung’un ikinci katlanabilir cep telefonu olacak olan Galaxy Z Flip’in teknik detayları ve fiyatı için yeni sızıntılar geldi.

galaxy Z Flip ile ilgili görsel sonucu

Samsung Galaxy Z Flip’in özellikleri ne?

Galaxy Z Flip’inFold modelinde olduğu gibi yatay değil, aynı Motorola Razr gibi dikey katlanacağını zaten biliyorduk. Galaxy Z Flip, 6.7 inçlik süper AMOLED bir ekrana sahip olacak ve Z Flip modelinin tek ekranı bu değil. Katlı bir şekildeyken ön tarafında kalacak olan mini ekranda bildirimleri ve saati görmenin dışında aynı zamanda kamera ön izlemesi gerçekleştirilebileceği söyleniyor. Ana ekranının önünde ise Fold modelinde olduğu gibi plastik bir yapı değil ultra ince bir cam kullanılacağı söyleniyor. Arka tarafında ise 12 MP ana kameraya, 12 MP geniş açı kamerasının eşlik edeceği söyleniyor. Ön kamerası ise 10 MP olacak. 

İşlemci noktasında ise Samsun Galaxy Z FlipSnapdragon 855+ kullanılacak. 3300-3500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacağı söylenen Z Flip 15W’lık hızlı şarj özelliğine de sahip olacak. Cep telefonu kutusundan ise Android 10 sürümü ile çıkacak.

Samsung Galaxy Z Flip’in fiyatı ne?

11 Şubat 2020 tarihinde Samsung yapacağı tanıtım etkinliğinde Galaxy Z Flip modelini ilk defa görmüş olacağız. Galaxy Z Flip için şimdilik söylenen satış fiyat ise bin 400 Euro gibi oldukça yüksek bir fiyat.  

Samsung Galaxy Z’nin 2’ye değil 3’e katlanacağı iddia ediliyor

Samsung’un yeni amiral gemisi ailesi S20’nin kamera özellikleri sızdırıldı