Türkiye’de büyük bir kullanıcı sayısına ulaşmış olan Samsung’un yeni cep telefonları için tanıtım tarihi sızdırıldı. 

Çeşitli kullanıcı sınıflarına, bolca farklı model sunan Samsung, Türkiye’de bilinen ve kullanılan en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri. Giriş seviyesinden, Amiral Gemisi modellerine kadar çıkardığı çeşitli modellerle her sene merakla beklenilen bir marka Samsung. Her sene en çok merakla beklenilen modeli ‘’Galaxy S’’ serisi oluyor. Bu sene S serisinin yanında katlanabilen ekranı ile ön plana çıkan Fold modelinin ikincisi de merakla beklenilen cep telefonu modelleri arasına girdi. 

Galaxy Fold 2 ve Yeni S modelleri ne zaman tanıtılacak?

‘’Max Weinbach’’ Twitter hesabından atılan Tweet ile Samsung’un yeni telefonlarını tanıtacağı tarihi açıklamış oldu. Sızdırılan video bize telefonların tasarımları ya da özellikleri hakkında bir bilgi vermiyor ama S ve Fold serilerinin yeni modellerinin açıklanacağı düşünülüyor. Sızdırılan videoda tanıtım tarihi isi 11 Şubat 2020 olarak gözüküyor.

Galaxy S serisi için dönen en büyük dedikodulardan biri, yeni gelecek modellerin ‘’S11’’ yerine ‘’S20’’ ismini taşıyacağı söyleniyor. Tabi bununla birlikte tanıtılması beklenen yeni S modelinin, Plus ve Ultra isimlerini taşıyan ek modellerinin de olacağı dedikodular arasında yer alıyor. Ekran ve kamera noktasında farklı seçenekler sunacağı söylenen modellerde, 5x optik zoom sağlayan periskop kamerasının ve 2x telefoto kameralarının olacağı söyleniyor. Aynı zamanda ana kameranın 108 MP olacağı konuşuluyor.  

Galaxy Fold 2 modelinin, önceki modeline göre daha avantajlı bir fiyattan çıkartılması bekleniyor. Tasarım olarak Galaxy Fold 2 modelinin, Motorola RAZR gibi dikey katlanabileceği söylentiler arasında. Ekranının plastik yerine, oldukça ince bir cam olacağı ve katlama izinin ortadan kalkacağı yönünde söylentilerde var. 

Samsung Galaxy S11’in 4 kameralı olacağı iddia edildi

Samsung Galaxy Fold 2 beklenenden erken piyasaya sürülecek

Samsung’un yeni amiral telefonu Galaxy S11 yerine 2020’de S20’nin piyasaya sürüleceği iddia edildi