Oyun severlerin beklediği müjde geldi: Private Division, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Wētā Workshop ile Yüzüklerin Efendisi oyunu için çalışmalara başladığını duyurdu.

Orta Dünya hayranları eylül ayında Prime Video’da yayınlanacak olan Güç Yüzükleri dizisi için geri sayıma başladı. Private Division tarafından yapılan paylaşım ise Yüzüklerin Efendisi hayranlarını ve oyun severleri heyecanlandırdı. Bu açıklamayla, yüzüklerin efendisi oyunu resmen duyuruldu.

Yüzüklerin Efendisi Oyunu Ne Zaman Çıkıyor?

Private Division’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Wētā Workshop ile ortaklık kuruldu ve Yüzüklerin Efendisi oyunu için geliştirme sürecine başlandı. Üzerinde çalışılan bu yapım, serinin ilk oyunu olacak.

Oyunun piyasaya sürüleceği tarih konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat şirketin yayın takviminde yer alan 2024 yılı içerisinde Wētā Workshop tarafından geliştirilen bir Orta Dünya oyununun piyasaya sürüleceği bilgisi, bu tarihin Yüzüklerin Efendisi’nin çıkış tarihi olabileceğini düşündürdü. Private Division’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: JRR Tolkien’in edebi Orta Dünya evreninde yeni bir oyun seti yayınlamak için Weta Workshop ile ortaklık kurduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Gelecekte proje hakkında daha fazla şey paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!

Amazon Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Rekor Harcama Yaptı!

Dünya çapında fantastik öyküleri severlerin heyecanla beklediği Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül’de ön gösterime girecek ve daha sonra tüm dünyada yalnızca Amazon Prime abonelerinin faydalanabildiği Prime Video isimli dijital akış platformu üzerinden izleyiciyle buluşacak. Söylentilere göre Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi için rekor seviyede ödeme yapacak ve yalnızca 1. sezon için 465 milyon dolarlık bir bütçe ayıracak. Yayın haklarının satın alınması için harcanan 250 milyon doları da unutmamak lazım.

281 milyon dolar civarında bütçe ile hazırlanan serinin orijinal üçlemesi, toplamda 2.92 milyar dolar gişe getirisi sağlamıştı. Bu pencereden bakınca görünen ki Amazon, dizinin bir sezonu için 5 filmlik bütçe ayırıyor. Anlaşmalar gereği 5 sezon çekilecek olan dizinin, ikinci sezon siparişinin de verildiği söyleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!
https://www.youtube.com/watch?v=u4JkTAv4moI&t=5s

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz