Ethereum Rekor

Son 1 yılda 10 kat değerlenen Ethereum, kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak rekor tazeledi. 3 bin dolar barajını aşan kripto para biriminin, güncel olarak 3 bin 100 dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi.  

Son 1 yılda 10 kat değerlenen Ethereum, kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak rekor tazeledi. 3 bin dolar barajını aşan kripto para biriminin, güncel olarak 3 bin 100 dolar seviyesinden işlem gördüğü kaydedildi. Bununla birlikte analistler, birçok kişi için 3 bin dolar seviyesinin psikolojik sınır olduğuna işaret etti. Bitcoin’den sonraki en popüler kripto para birimlerinden biri olan Ethereum, 2020 yılında 200 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Kripto para birimi, yaşanan son yükselişle beraber değerini de tam 10 katına katlamış oldu.  

Diğer yandan; Ethereum’un, güncel olarak yaklaşık 358 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip olduğu da biliniyordu. Söz konusu piyasa hacmi, Ethereum’u dünyanın en çok kullanılan ikinci kripto para birimi haline getirmişti. ‘Akıllı kontrat’ olarak da bilinen dijital doğrulama sistemlerine sahip olan Ethereum’un, birçok kişi için Bitcoin’e kıyasla pek çok avantajı bulunuyordu. Ethereum’un ayrıca, üzerine kurulu olduğu yapı birçok farklı altcoin’i bünyesinde barındırmasını mümkün kılıyordu.  

Kripto para birimleri, özellikle 2020 yılı sonlarından bu yana ciddi bir yükseliş sürecine girdi 

Kripto Para Birimleri 2020

Kripto para birimleri, özellikle 2020 yılı sonlarından bu yana ciddi bir yükseliş sürecine girdi. İçlerinde Bitcoin’in de yer aldığı birçok kripto para birimi, pandemi süreci sonrası hızlı bir ivme yakalayarak defalarca rekor tazeledi. Fakat bunlardan bazıları, yükseliş ivmesini sürdüremeyerek tekrar ortalama değerlere düşme eğilimi gösterdi. Uzmanlar, teknik analizin ‘ATH (Tüm Zamanların En Yüksek Değeri)’ seviyesindeki bir kripto para birimi için doğru olmadığına işaret etti. Bu nedenle, Ethereum’daki değer artışının devam edip etmeyeceğinin zamanla anlaşılabileceğinin de altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bir Hafta İçerisinde Yüzde 20 Değer Kazanan Ethereum, Günlük İşlem Hacminde Bitcoin’i Geride Bıraktı

Ethereum, Bir Günde Yüzde 30 Değer Artışı ile 1.100 Dolar Barajını Aştı! 

Bitcoin, 62 Bin Dolar Barajını Geçerek Rekor Tazeledi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz